Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Po nitce do kłębka” - kontrola drogowa zakończona postawieniem, aż 7 zarzutów trojgu mieszkańcom Szczytna

Świetna współpraca policjantów poszczególnych wydziałów doprowadziła do tego, że w ciągu zaledwie jednego dnia, zatrzymali oni troje mieszkańców Szczytna. Dzięki ich zaangażowaniu i wytężonej pracy operacyjnej, śledczy postawili podejrzanym łącznie, aż 7 zarzutów. 19-latek odpowie za posiadanie amfetaminy i kradzież z włamaniem, której dopuścił się wspólnie ze swoim 22-letnim znajomym. 28-latka zaś usłyszała zarzuty posiadania narkotyków i 10-cio krotnego udzielania ich innej osobie, celem osiągnięcia korzyści majątkowej. Prokuratur, do czasu zakończenia postępowania, objął kobietę policyjnym dozorem. Niebawem cała trójka stanie przed sądem, a właściciel skradzionego mienia, odzyska swoją kosiarkę.

W środę (17.02.2021r.) tuż przed godziną 00:00 na ulicy Tetmajera w Szczytnie, funkcjonariusze z referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki Toyota Corolla. Za kierownicą siedział 19-latek, a na miejscu pasażera jego 22-letni znajomy. Początkowo nic nie wskazywało na to, że kontrola ta nada dalszy tok kolejnym wydarzeniom z udziałem obu mężczyzn, jednak tak się nie stało. Policjanci zweryfikowali dane 19 i 22-latka w policyjnych systemach informatycznych. Okazało się, że kierujący nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. To jednak nie jedyne z jego przewinień. Choć badanie stanu jego trzeźwości potwierdziło, że nie spożywał on alkoholu, coś jednak nie dawało spokoju policjantom. Funkcjonariusze postanowili poddać obu mężczyzn wstępnej analizie na zawartość w organizmie ewentualnych środków zabronionych. Tu wynik wskazał jednoznacznie, że zarówno kierowca jak i pasażer znajdowali się pod działem środków psychotropowych. Mundurowi przeszukali ich odzież wierzchnią oraz pojazd, którym się poruszali. W trakcie podjętych czynności, w Toyocie ujawnili i zabezpieczyli zawiniątko z zawartością amfetaminy. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i noc spędzili w policyjnej celi.

Następnego dnia (18.02.2021r.) szczycieńscy kryminalni w toku prowadzonych czynności operacyjnych ustalili, że zatrzymani mężczyźni mogą mieć coś wspólnego z włamaniem, do którego doszło 10.01.2021r. na terenie gminy Szczytno. Wtedy to sprawcy, po pokonaniu zabezpieczania, weszli do jednego z pomieszczeń gospodarczych, skąd wynieśli kosiarkę spalinową o wartości 700 złotych. Funkcjonariusze dokonali przeszukania zajmowanych przez 19 i 22-latka lokali mieszkaniowych. Ich działania doprowadziły do odzyskania pochodzącego z kradzieży mienia. Jeszcze tego samego dnia poinformowali oni właściciela o swoich ustaleniach. Mężczyzna był zakończony, gdyż nie zdąrzył jeszcze złożyć stosownego zawiadomienia, a dzięki działaniom podjętym przez kryminalnych, skradziony sprzęt niebawem wróci do pokrzywdzonego, w nienaruszonym stanie.

To jednak nie koniec czynności podjętych w tej sprawie przez funkcjonariuszy. Świetna współpraca pomiędzy policjantami poszczególnych wydziałów, doprowadziła również do zatrzymania 28-letniej mieszkanki Szczytna. Kryminalni ustalili, że to właśnie ona odpowiedzialna jest za handel substancjami psychotropowymi, które zostały zabezpieczone w Toyocie Corolli, podczas przeprowadzonej na ulicy Tetmajera kontroli drogowej. Pomimo, iż 28-latka chciała przechytrzyć mundurowych ukrywając amfetaminę w lodówce, to jednak się jej nie udało. Została zatrzymana, a narkotyki przeznaczona na handel, zabezpieczone.

Po zebraniu całego materiału dowodowego, śledczy postawili całej trójce, aż 7 zarzutów. 19-latek odpowie za posiadanie amfetaminy i kradzież z włamaniem. Jego 22-letni znajomy zaś za dokonanie wspólnie i w porozumieniu z nim kradzieży kosiarki spalinowej. 28-latka usłyszała zarzuty posiadania nielegalnych substancji oraz zarzuty 10-cio krotnego udzielenia narkotyków innej osobie, celem osiągnięcia korzyści majątkowej. 18.02.2021r. do czasu zakończenia postępowania karnego, prokurator zastosował wobec niej dozór policyjny.

(ic/kh)

 • Policjant trzyma pod rękę osobę zatrzymaną
  19-letni kierowca Toyoty
 • Policjant trzyma pod rękę osobę zatrzymaną
  Zatrzymany za kradzież z włamanie 22-latek
 • żółta kosiarka
  Odzyskana z kradzieży z włamaniem kosiarka
 • Zabezpieczone narkotyki
 • Zabezpieczone narkotyki
  Zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony