Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bimbrownia w budynku gospodarczym

Sporym zaskoczeniem pewien 42-latek z okolic Pasłęka zareagował na wizytę policjantów wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, którzy przyjechali do niego na przeszukanie. W przydomowym pomieszczeniu gospodarczym mężczyzna miał nielegalną wytwórnię wysokoprocentowego alkoholu.

Destylator, 3 beczki o łącznej zawartości ponad 500 litrów z półproduktem, 60 litrów gotowego do rozlania alkoholu, a także ponad 50 półlitrowych butelek opatrzonych etykietami z „marką” sugerującą, że zawartość procentowa trunku jest na poziomie 50 procent. Dodatkowo urządzenia do zakładania zakrętek i cały sprzęt do produkcji alkoholu. To wszystko zabezpieczyli policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. 42-letniemu mężczyźnie grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Wyrabianie bowiem alkoholu etylowego bez wymaganego wpisu do rejestru, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Jeżeli alkohol etylowy jest znacznej wartości, osoba go wytwarzająca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

(kn/kh)

Film przedstawia nielegalną rozlewnię alkoholu. Na nagraniu widać destylator, butelki, etykiety, urządzenie do zakłądania zakrętek.

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 1.4 MB)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 29.92 MB)

Powrót na górę strony