Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli katalizatory i próbowali rozjechać policjantów. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku

Kradzież katalizatora z samochodu - znającemu ten fach złodziejowi - zajmuje tylko kilka minut, a straty, na jakie naraża swoją działalnością właściciela auta, mogą być bardzo duże. Dlatego policjanci kryminalni z KWP w Olsztynie poświęcają wiele pracy, by ustalić kto może stać za takimi kradzieżami. W przypadku działań podjętych w Olsztynku, poświęcenie się opłaciło, choć nie obyło się bez poważnego ryzyka. Przyłapani na gorącym uczynku złodzieje nie chcieli dać za wygraną i próbowali odjechać z miejsca zdarzenia, nie zważając na stojących przed nimi policjantów. Funkcjonariusze oddali strzały w kierunku samochodu i zatrzymali podejrzanych. Okazali się nimi dwaj młodzi mieszkańcy województwa mazowieckiego.

Złodzieje znający dobrze swój fach robią wszystko, by nie dać się zauważyć i złapać. Obserwują wcześniej swoje ofiary, zmieniają miejsca swojej aktywności, działają pod osłoną nocy, wyczekują na odpowiedni moment i znikają po realizacji planu. Żeby osiągnąć swój cel wystarczy im kilka minut. Jednak nie oznacza to, że są nieuchwytni.

Udowodnili to policjanci kryminalni z KWP w Olsztynie, którzy analizując informacje dotyczące tego typu kradzieży, ustalili osoby mogące mieć z nimi związek. W wyniku podjętych działań zaskoczyli podejrzewane osoby na gorącym uczynku usiłowania dokonania kolejnej kradzieży.

Podejrzewani dwaj młodzi mężczyźni zostali zaskoczeni przez policjantów w poniedziałek (01.02.2021) wieczorem w Olsztynku na jednej z ulic. Jednak gdy zobaczyli naprzeciwko siebie policjantów nie mieli ochoty dać za wygraną. Nie dość, że nie reagowali na polecenia funkcjonariuszy i ostrzeżenia użycia wobec nich środków przymusu bezpośredniego, to podjęli próbę ucieczki samochodem i potrącenia blokującego im drogę funkcjonariusza, narażając go na poważne obrażenia. Zachowanie mężczyzn zmusiło policjantów do użycia broni w celu zatrzymania samochodu sprawców. Strzały uszkodziły auto na tyle, że po krótkiej jeździe zostało zatrzymane na pobliskiej stacji paliw. Obezwładnieni i zatrzymani zostali również siedzący w nim mężczyźni. Okazali się nimi 27- i 22-latek. Obaj to mieszkańcy województwa mazowieckiego.

Mężczyźni noc spędzili w policyjnej celi. Samochód, którym się poruszali został zabezpieczony w celu poddania oględzinom. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy jest analizowany. Na tej podstawie mężczyźni mogą usłyszeć zarzuty kradzieży za co grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mogą odpowiedzieć również za czynną napaść na policjanta, co podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Olsztyn - Południe

(tm)

  • Miejsce interwencji policjantów w Olsztynku
    Miejsce interwencji policjantów w Olsztynku
  • Ślady po strzałach na samochodzie zatrzymanych
    Ślady po strzałach na samochodzie zatrzymanych
Powrót na górę strony