Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zapominamy o przedszkolakach, żeby one pamiętały o bezpieczeństwie

Epidemia koronawirusa wpłynęła na każdy aspekt naszego życia. Również służba policjantów musiała zaadaptować się do nowych okoliczności. To co do tej pory było codziennością, teraz już nie jest tak łatwe do zrealizowania. Wiedzą o tym m.in. policyjni profilaktycy, którzy nie mogą tak jak jeszcze nieco ponad rok temu spotykać się z dziećmi i młodzieżą, by rozmawiać o bezpieczeństwie. Jednak dla chcącego, nic trudnego. Policjanci z drogówki nie mogli osobiście odwiedzić przedszkolaków w Bartągu, ale za to wypożyczyli im odpowiednie pomoce naukowe, by pod czujnym okiem pani przedszkolanki mogła odbyć się lekcja z bezpieczeństwa na drodze.

Spotkania profilaktyczne policjantów z dziećmi i młodzieżą to bardzo ważny i pracochłonny element policyjnej służby. Niestety pandemia skutecznie utrudnia to, co jeszcze rok temu było normalnością, czyli bezpośrednie kontakty policjantów z przedszkolakami i uczniami. Nie znaczy to jednak, że policjanci się poddali w próbach dotarcia do młodych odbiorców z informacjami na temat bezpieczeństwa. Co to, to nie!

Od początku roku szkolnego regularnie odbywają się wirtualne spotkania z policjantami podczas lekcji zdalnych. Odpowiednie materiały informacyjne i profilaktyczne są wysyłane do szkół. Policjanci przy zachowaniu rygoru sanitarnego spotykają się z uczniami, gdy jest to możliwe, w otwartej przestrzeni. Nieustannie podejmowana jest współpraca z pedagogami i nauczycielami. Jednym z jej efektów jest lekcja bezpieczeństwa dla dzieciaków w wieku 3-5 lat, jaka odbyła się pod czujnym okiem pani przedszkolanki z Przedszkola Tuli Luli w Bartągu. Żeby mogła się ona odbyć w sposób profesjonalny zadbali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie, którzy udostępnili przedszkolakom w tym celu specjalny zestaw edukacyjny z autochodzikiem oraz manekina do nauki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Jak to wyglądało? Można zobaczyć obrazkach poniżej.

  • Przedszkolaki oraz zestaw edukacyjny Autochodzik
    Przedszkolaki oraz zestaw edukacyjny Autochodzik
  • Przedszkolaki oraz zestaw edukacyjny Autochodzik
    Przedszkolaki oraz zestaw edukacyjny Autochodzik

Film przedstawia przedszkolaki podczas zajęć z wykorzystaniem elementów zestawu edukacyjnego, takich jak znaki drogowe, przejścia dla pieszych, sygnalizatory i specjalne stroje w kształcie samochodów. W drugiej części filmu przedszkolaki odpowiadają na pytania o zasady bezpieczeństwa, a na koniec śpiewają piosenkę.

Film Przedszkolaki podczas lekcji z wykorzystaniem zestawu edukacyjnego

Opis filmu: Przedszkolaki podczas lekcji z wykorzystaniem zestawu edukacyjnego

Pobierz plik Przedszkolaki podczas lekcji z wykorzystaniem zestawu edukacyjnego (format mp4 - rozmiar 25.09 MB)

(tm)

Powrót na górę strony