Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Nocne działania policjantów, noc bez przestępstwa. Wśród zatrzymanych poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania

W nocy z czwartku na piątek ostródzcy policjanci przeprowadzili działania, których celem było zarówno wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierowców, jak również ujawnienie osób, mogących popełniać przestępstwa lub posiadających przedmioty, których posiadanie jest zabronione. Podczas akcji kilkanaście patroli sprawdzało stan trzeźwości kierowców, oraz zawartość bagażników aut. Kontrolowano również pieszych pod kątem posiadania zabronionych przedmiotów. W sumie tej nocy wylegitymowano 70 osób, sprawdzono 20 samochodów i telefonów. Ostatecznie zatrzymano kilku poszukiwanych, w tym 41-latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania i listem gończym. Mężczyzna ma do odbycia dwuletnią karę więzienia, między innymi za czerpanie korzyści z prostytucji.

W minioną noc, w wielu miejscach powiatu ostródzkiego można było zobaczyć policyjne patrole, kontrolujące bez wyjątku wszystkich przejeżdżających kierowców i pieszych. Kilkanaście załóg, zarówno policjantów prewencji, jak i kryminalnych wspólnie pracowało do późnych godzin nocnych po to, by poprawić bezpieczeństwo mieszkańców.

Celem działań było wyeliminowanie nietrzeźwych za kierownicą. Sprawdzaliśmy również, czy kierowcy i piesi nie mają przy sobie narkotyków lub przedmiotów pochodzących z przestępstwa – powiedział nadkom. Marek Kaszuba Naczelnik Wydziału Kryminalnego KPP w Ostródzie dowodzący działaniami. – Chodzi nam o zapobieganie i wykrywanie spraw, które mogą być dolegliwe dla naszych mieszkańców. Drobne kradzieże, włamania, uszkodzenia mienia dla każdego kogo bezpośrednio dotyczą, są bardzo ważne i burzą poczucie bezpieczeństwa. Wczoraj, kiedy pracowaliśmy, nie zgłoszono żadnego przestępstwa. Dlatego takie działania będą kontynuowane. Ich forma będzie za każdy razem dostosowana do celu, który chcemy osiągnąć.

Podczas działań policjanci wylegitymowali w sumie około 70. Osób, sprawdzili 20 pojazdów i telefonów. W efekcie zatrzymali kilku poszukiwanych, wśród których był mieszkaniec Dąbrówna, poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna ma do odbycia karę 2. lat więzienia, między innymi za czerpanie korzyści z prostytucji. 41-latek został zaskoczony przez funkcjonariuszy podczas spaceru z psem.

Podczas jednej z kontroli policjanci ujawnili również kradziony telefon. Oprócz tego, na jednej z ulic w Ostródzie, funkcjonariusze zatrzymali 25-latka, u którego znaleźli marihuanę. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

bb/af


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.47 MB)

Powrót na górę strony