Podsumowanie weekendu na drogach Warmii i Mazur - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie weekendu na drogach Warmii i Mazur

Kolejny weekend za nami i jak widzimy wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców, którzy jeżdżą pojazdami będąc pod wpływem alkoholu i narkotyków. Każdego dnia policjanci poświęcają wiele pracy i energii na to, żeby skutecznie eliminować z dróg nieodpowiedzialnych kierujących. W miniony weekend (22-24.01.2021r.) doszło do 8 wypadków drogowych, w których 1 osoba zginęła, a 11 osób zostało rannych. Policjanci byli wzywani do 97 kolizji, a w trakcie prowadzonych kontroli ujawnili 30 nietrzeźwych kierujących.

Bartoszyce

W piątek (23.01.2021r.) po godz. 10:00 policjanci z prewencji w trakcie patrolu gminy Bartoszyce na trasie Łoskajmy – Głomno zauważyli jadącego slalomem rowerzystę. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. W trakcie rozmowy z mężczyzną wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. 65-latek przyznał, że kilkanaście minut temu napił się alkoholu w sąsiedniej miejscowości, wsiadł na rower i chciał dojechać do domu. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

W sobotę (24.01.2021r.) przed 12:00 policjanci patrolujący miasto i gminę Sępopol zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę jadącego ul. Wojska Polskiego. 29-letni cyklista miał w organizmie 0,6 promila alkoholu.

Działdowo

W sobotę (23.01.2021r.) na jednej z ulic w Działdowie patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej 62-letniego działdowianina, który kierował samochodem marki Citroen C4 Cactus. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że spożywał on wcześniej alkohol. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy i uniemożliwili mu dalszą jazdę.

Z kolei patrol prewencji, również w Działdowie zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Opel Corsa. Za kierownicą auta siedział 30-latek z gminy Iłowo-Osada. Mężczyzna kierował samochodem będąc w stanie nietrzeźwości. W tym przypadku alkomat wskazał blisko dwa promile alkoholu w organizmie 30-latka. Do tego, mężczyzna złamał obowiązujący go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W tym samym dniu w Iłowie-Osadzie kierująca pojazdem marki Dacia Sandero nie zachowała należytej ostrożności podczas wykonywania manewru cofania i uderzyła w zaparkowany pojazd marki Peugeot 206. Uczestnicy zdarzenia to mieszkańcy Iłowa-Osady. Sprawczynię zdarzenia Policja ukarała mandatem karnym.

Zgodnie z przepisami za prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu sprawcy grozi kara aresztu albo grzywny. Kierującemu w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto sąd w obu ww. przypadkach orzeka zakaz prowadzenia pojazdów. Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Elbląg

W ciągu minionego weekendu policjanci z elbląskiej komendy zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Przy ul. Legionów funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 31-latka, który kierował osobowym oplem. Po zbadaniu alkotestem okazało się, że ma 2,1 promila alkoholu w organizmie. Inny patrol w miejscowości Nowakowo zatrzymał samochód honda accord, którym kierował 25-latek. Policjanci wyczuli od mężczyzny zapach alkoholu. Badanie alkotestem potwierdziło, że kierował nietrzeźwy. Miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania. Zatrzymani odpowiedzą za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Ełk

Pierwszy z nietrzeźwych kierujących został zatrzymany w gminie Prostki. Kierowca miał w swoim organizmie prawie 3 promile. Ponadto w trakcie kontroli policjanci ujawnili nieprawidłowości we wskazaniach drogomierza. Różnica pomiędzy wartością widniejącą w systemie, a stanem faktycznym ujawnionym w pojeździe wynosiła prawie 6 tysięcy kilometrów. Teraz policjanci będą wyjaśniać, jak doszło do zmiany wskazań drogomierza i kto jest za to odpowiedzialny. Do kolejnego zatrzymania doszło w Ełku. Patrolujący ulice miasta policjanci zauważyli niepokojące manewry kierowcy osobowego volvo. Kierowca wielokrotnie zmieniał pasy  ruchu bez sygnalizowania, zawrócił w miejscu niedozwolonym i nienaturalnie zmieniał prędkość. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że za kierownicą siedzi pijany młody mężczyzna. Obok jego rówieśnik – także pod wpływem alkoholu. Kierujący 19-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, które miał zaledwie pół roku.

Giżycko

W sobotę (23.01.2021r.) policyjny alkomat wykazał pozytywny wynik na działanie alkoholu w organizmie u dwóch kierowców. Jeden z nich w m. Wydminy jechał skuterem mając blisko dwa promile alkoholu. Ponadto okazało się, że nie posiadał uprawnień do kierowania. Drugi w m. Kruklanki zatrzymany do kontroli kierujący fordem fiesta wydmuchał 0,4 promila. Oboje za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

W niedzielę (24.01.2021r.) tuż przed godz. 07:00 na jednej z giżyckich ulic patrol prewencji zatrzymał kierującego fiatem. Podczas kontroli okazało się, że kierowca posiadał przy sobie środki odurzające, a jego zachowanie wzbudzało podejrzenie mundurowych, że mógł znajdować się pod ich działaniem, przy tym kierował nie mając do tego uprawnień. Pojazd został odholowany na policyjny parking, a od kierowcy pobrano krew do dalszych badań. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnej celi. Po badaniach krwi okaże się, czy kierujący będzie odpowiadał za kierowanie samochodem po użyciu środków odurzających.

Tego samego dnia w godzinach porannych w m. Kruklanki patrol drogówki zatrzymał do kontroli kierującą seatem.  Kobieta przewoziła na tylnej kanapie 9- miesięczne dziecko. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało blisko promil alkoholu w organizmie. Kobiecie zostało zatrzymane prawo jazdy a o jej skrajnej nieodpowiedzialności zostanie powiadomiony również sąd rodzinny.

Gołdap

W piątek (22.01.2021r.) po godz. 13.00 doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący vw passatem na trasie Banie Mazurskie – Wólka gm. Banie Mazurskie w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. Autem podróżowały trzy osoby. Siła uderzenia była tak duża, że strażacy by wydostać z wraku 61-letniego kierowcę oraz jednego z pasażerów musieli ciąć auto. Wszyscy trzej  mężczyźni trafili do szpitala. Niestety w wyniku poniesiony obrażeń zmarł kierowca auta. Ruch w tamtym miejscu był zablokowany przez kilka godzin. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszystkie okoliczności tego wypadku.

Iława

Policjanci zostali poinformowani o samochodzie w rowie. Mundurowi na miejscu ustalili, że kierujący na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał do przydrożnego rowu. W trakcie czynności funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 25-latek ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnej celi. Jak ustalili to nie było jedyne przewinienie mężczyzny. Mieszkaniec powiatu ostródzkiego był poszukiwany przez sąd, ponieważ nie zapłacił grzywny, dwie godziny wcześniej ukradł paliwo na jednej ze stacji benzynowych w gminie Iława, nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem, gdyż był już karany za to samo przestępstwo, samochód nie posiadał aktualnego przeglądu technicznego oraz aktualnej polisy OC. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu 25-latkowi.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali policjanci w Zalewie. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 36-latek jechał mazdą mając prawie 2 promile alkoholu  w organizmie. Jak ustalili policjanci mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem i ma aktywny dożywotni zakaz sądowy kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Tymczasem w Iławie policjanci do kontroli zatrzymali kierującego motorowerem. W trakcie czynności mundurowi sprawdzili mężczyznę w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości, a także czy nie kierował pojazdem pod działaniem narkotyków. Policjanci pamiętali, że kontrolowany 40-latek kilka lat wcześniej spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym będąc właśnie pod ich działaniem. Przypuszczenia funkcjonariuszy okazały się słuszne i tym razem mieszkaniec Iławy kierował pojazdem będąc pod działaniem narkotyków. Okazało się również, że motorower nie posiada aktualnych badań technicznych.

Natomiast na trasie Zalewo – Bajdy kierujący toyotą nie dostosował prędkości do warunków ruchu, zjechał na lewą stronę drogi i uderzył w przydrożne drzewo. 30-latek z poważnymi obrażeniami nogi został przetransportowany do szpitala. Jak się okazało mężczyzna kierował toyotą będąc pod działaniem alkoholu. Podczas badania urządzeniem alcoblow kontrolka zapaliła się na czerwono. W związku z powyższym od mężczyzny została pobrana krew na badanie zawartości alkoholu w organizmie. Kolejnego kierującego zatrzymali policjanci podczas pomiaru prędkości w Suszu. Jak się okazało 32-latek miał więcej na sumieniu niż tylko przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Policjanci ustalili, że mieszkaniec Zalewa posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W Iławie kiedy policjanci zauważyli kierującego poruszającego się z nadmierną prędkością również postanowili zatrzymać do kontroli drogowej. Okazało się, że 23-latek prowadził vw pod wpływem amfetaminy, kokainy i metamfetaminy. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi gminy Iława.

 • Służby ratunkowe stoją przy rozbitym pojeździe, w tle karetka pogotowia, wóz strażacki
  Służby ratunkowe na miejscu zdarzenia
 • Tył pojazdu, otwarte drzwi od kierowcy, uniesiona do góry pokrywa silnika przed pojazdem stoi drzewo, w tle budynek
  Toyota uczestnicząca w zdarzeniu
 • rozbity przód pojazdu przy nim stoją strażacy
  Uszkodzona Toyota

Do kolejnego zatrzymania doszło kilka godzin później. Policjanci skontrolowali tym razem kierującego bmw. W trakcie czynności ustalili, że 23-latek nie posiada uprawnień do kierowania samochodem i porusza się pojazdem nie dopuszczonym do ruchu. Okazało się, że mieszkaniec Iławy jechał bmw pod wpływem amfetaminy, a w samochodzie policjanci znaleźli woreczek z haszyszem. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut, do którego się przyznał.

Kętrzyn

W piątek (22.01.2021r.) około godziny 9:00 w miejscowości Łankiejmy w gm. Korsze policjanci z ruchu drogowego podczas pomiaru prędkości pojazdu marki VW Polo, nadjeżdżającego od strony miejscowości Bartoszyce ujawnili, że kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 46 km /h w terenie zabudowanym. Funkcjonariusz wydał kierującemu sygnał do zatrzymania pojazdu. Ten zlekceważył polecenie policjanta i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli próbę zatrzymania kierującego. Pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych dawanych przez policjantów, 34-letni mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, a wręcz przeciwnie, zaczął uciekać. Po krótkim pościgu w miejscowości Długi Lasek policjanci zatrzymali mężczyznę. Jak się okazało, mieszkaniec gminy Korsze był pijany i posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał 2 promile w organizmie. Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzuty. Za popełnione czyny odpowie przed sądem.

Również w piątek o godz. 15:30 dzielnicowi z terenu miasta i gminy Reszel na ulicy Warmińskiej, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Daewoo. Jak się okazało za kierownicą auta siedział mężczyzna. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 53-latka okazało się, że kierował pojazdem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mieszkańcowi gminy Reszel prawo jazdy. Wkrótce nieodpowiedzialny kierowca odpowie przed sądem.

Lidzbark Warmiński

W piątek (22.01.2021r.) około godziny 08:20 policjanci ruchu drogowego  podczas wymijania się z pojazdem Audi A4 na ul. 1 Maja w Ornecie, zauważyli dziwne zachowanie kierującego. Wydawał się przestraszony, oglądał się i patrzył na reakcje funkcjonariuszy. Policjanci zawrócili za nim i chcieli poddać go kontroli drogowej. Kierujący wówczas przyspieszył, skręcił w boczną uliczkę, porzucił pojazd wraz z pasażerem i oddalił się w nieznanym kierunku. Po chwili policjanci ustalili dane kierującego i zapukali do jego drzwi. Nie był nawet zbytnio zdziwiony, zdążył się jednak przebrać. Policjanci początkowo przypuszczali, że może być nietrzeźwy i dlatego chciał uniknąć kontroli drogowej. Jednak po chwili się okazało, że powód jest zupełnie inny -  nie ma uprawnień do kierowania pojazdem, ponieważ posiada bezterminowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd. Teraz 48-letni mężczyzna odpowie za przestępstwo z art. 244 kk „niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu (…). Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.

W poniedziałek (25.01.2021r.) około godziny 07:30 doszło do  potrącenie osoby pieszej na drodze krajowej nr 51 w okolicach ul. Zamkowej w Lidzbarku Warmińskim. Jak wstępnie ustalono 26-letni kierujący pojazdem marki Volkswagen Golf jadąc od strony ulicy Orła Białego w kierunku ul. Mławskiej najechał na przechodzące 8-letnie dziecko w miejscu inne niż przejście dla pieszych. Do zdarzenia doszło w rejonie skrzyżowania  ulic Zamkowa z ul. Zieloną. 8-letnia dziewczynka z obrażeniami ciała została przewieziona do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Kierujący był trzeźwy. Policjanci wyjaśnią wszelkie okoliczności zdarzenia.

W poniedziałek (25.01.2021r.) około godziny 07:30 doszło do zdarzenia drogowego zaistniałego na drodze wojewódzkiej nr 507 w okolicach miejscowości Karbowo gm. Orneta. Jak wstępnie ustalono, kierująca pojazdem marki Opel Corsa jadąc wraz z pasażerem od strony m. Karbowa w kierunku Ornety wpadła w poślizg i zjechała do przydrożnego rowu, gdzie dachowała.  Na szczęście nic nikomu się nie stało. Kierująca była trzeźwa. Policjanci wyjaśnią wszelkie okoliczności zdarzenia.

 • Pojazd w rowie leżący na dachu, przy nim stoją 3 osoby
  Zdarzenie drogowe na drodze W507 m. Karbowo

Mrągowo

W piątek (22.01.2021r.) tuż po godzinie 9.00 w Mrągowie na ul. Wojska Polskiego policjanci zatrzymali do kontroli mieszkańca Bisztynka, który kierował osobowym audi. Podczas kontroli drogowej funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny zapach alkoholu. Badanie wykazało, że mężczyzna kierował samochodem mając ponad półtora promila alkoholu w organizmie.

Pechowe niedzielne (24.01.2021r.) popołudnie okazało się również dla mieszkańca gminy Mrągowo, który został zatrzymany na ul. Skłodowskiej. Podczas kontroli okazało się, że wsiadł za kółko pomimo wcześniej spożytego alkoholu. Badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Tego samego dnia po godzinie 16.00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda. Policjanci po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach ustalili, że kierował autem mimo wydanej przez Starostwo Powiatowe decyzji o zatrzymaniu prawa jazdy za przestępstwo nie alimentacji. Kolejny kierowca, który popełnił przestępstwo został zatrzymany minionej nocy po godzinie 1.00 na ulicy Rynkowej w Mrągowie. Miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Nowe Miasto Lubawskie

W sobotę (23.01.2021r.) ok. godz. 17:00 na ulicy Grudziądzkiej w Biskupcu policjanci ogniwa ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem passatem. Mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało w organizmie 38-letniego mieszkańca gminy Biskupiec blisko promil alkoholu.

Ok. godz. 21:00 dzielnicowi na ulicy Rynek w Biskupcu zatrzymali do kontroli drogowej jadącego rowerem mieszkańca tej gminy. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 36-latek miał w organizmie ponad pół promila alkoholu.

W nocy (25.01.2021r.) ok godz. 00:24 na ulicy Sienkiewicza w Kurzętniku policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem focusem, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 51 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali 51-letniemu mieszkańcowi Elbląga prawo jazdy.

Olecko

Pierwszą kolizje minionego weekendu policjanci odnotowali w piątek (22.01.2021r.) przed godz. 17:00 w Olecku na ul. Gołdapskiej. Kierujący samochodem osobowym marki Toyota nie zachował należytej ostrożności podczas wykonywania manewru cofania, w wyniku czego uderzył w prawidłowo zaparkowanego volkswagena.

Kolejna kolizja miała miejsce również w piątek około godz. 18:00 w Olecku na ul. Kolejowej. Jak ustalili policjanci kierująca peugeotem, wyjeżdżając z miejsca parkingowego, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu toyotą. Kobieta została pouczona.

W niedzielę (24.01.2021r.) przed godz. 12:00 na skrzyżowaniu ulic Gołdapskiej i Wojska Polskiego. Kierujący volvo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem osobowym marki Jeep w wyniku czego doszło do zderzenia. 26-latek został ukarany mandatem karnym.

Nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w niedzielę (24.01.2021r.) po godz. 19:00 w miejscowości Dunajek gm. Świętajno.  35-latek kierował osobowym volkswagenem mając w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Olsztyn

W piątek (22.01.2021r.) funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Barczewie otrzymali zgłoszenie, że na jednej z gminnych dróg kierujący saabem może być nietrzeźwy. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol, który zauważył wskazany pojazd i postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Kierujący nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne wzywające do zatrzymania się, wręcz przeciwnie przyspieszył. Funkcjonariusze pojechali za nim. Mężczyzna kontynuował swoją ucieczkę, w pewnym momencie zjechał w leśną drogę, gdzie po kilku kilometrach stracił panowanie nad autem, uderzył w skarpę i zatrzymał pojazd. Funkcjonariusze po podejściu do auta wyczuli od kierującego silny zapach alkoholu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że 37-latka obowiązuje  sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi do 2025 roku. Mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz wbrew sądowemu zakazowi. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
W nocy z piątku na sobotę (22/23.01.2021) w związku z brutalnym napadem na jeden z lokali usługowych w Olsztynie, policjanci w wielu miejscach na terenie miasta utworzyli posterunki blokadowe i kontrolowali poruszające się pojazdy. Funkcjonariusze zatrzymali osobowe audi, za którego kierownicą siedział 38-latek. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że był on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Siedlcach celem odbycia kary 4 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione w przeszłości przestępstwo. Ponadto okazało się, że na 38-latku ciążył dożywotni sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna został zatrzymany i trafił już do aresztu w którym spędzi najbliższe miesiące.

W sobotę rano (23.01.2021) policjanci w m. Tomaszkowo zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. Za kierownicą auta siedział mężczyzna, który nie miał przy sobie dokumentów, a jego zachowanie było nerwowe, co wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Po chwili policjanci ustalili, że mężczyzna podawał fałszywe dane i po chwili dotarli do jego prawdziwych personaliów. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Olsztyna. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że mężczyzna wsiadł za kierownicę auta pomimo sądowego zakazu. 27-latek za wprowadzenie w błąd co do swojej tożsamości został ukarany mandatem.

Tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali kolejnego kierującego – tym razem na jednej z dróg w gminie Purda, który postanowił wsiąść za kierownicę auta wbrew sądowemu zakazowi. Okazał się nim  23-latek z powiatu ostrołęckiego.

W sobotę olsztyńscy policjanci interweniowali wobec 60-letniego kierującego mitsubishi, którego zatrzymali do kontroli drogowej w gminie Stawiguda. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna wsiadł za kierownicę auta po użyciu alkoholu oraz wbrew sądowemu zakazowi. 60-latek ze swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem.

Ostróda

Od piątku do niedzieli na terenie powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci pracowali na miejscu dwóch, niegroźnych kolizji. W tym czasie zatrzymali dwie osoby, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. W sobotę (23.01.2021r.) około godz. 20:30 na terenie gm. Miłomłyn policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena. Jak się okazało 32- latek znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Mimo, iż stanowi to wykroczenie, mężczyzna stracił prawo jazdy, a sprawa trafi do sądu.

Następnego dnia w niedzielę (24.01.2020r.) około godz. 22:00 w Ostródzie policjanci patrolówki zauważyli hondę, której styl jazdy wydał im się podejrzany. Postanowili zatrzymać więc kierowcę do kontroli. Jak okazało się, za kierownicą hondy siedziała kobieta. Badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało ponad 2,5 promila tej substancji. Kobieta straciła już swoje prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Pisz

W piątek (22.01.2021r.) przed godz. 11.00 w Białej Piskiej policyjny patrol zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Opel Zafira. Sposób jazdy kierującego tym autem sugerował, że najwyraźniej jest on pod działaniem alkoholu. Po otwarciu drzwi funkcjonariusze nie mieli żadnych wątpliwości. Od kierowcy wyraźnie czuć było alkohol. Badanie stanu trzeźwości 50-letniego mieszkańca gminy Biała Piska wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. W trakcie wykonywania dalszych czynności z udziałem nietrzeźwego kierującego policjanci ustalili, że po raz kolejny złamał on dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zakaz ten został mu wydany przez Sąd Rejonowy w Piszu w styczniu 2018 roku.

W niedzielę (24.01.2021r.) przed godz. 15.00 na trasie Orzysz-Konopki droga krajowa nr 63, doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Volkswagen, 29-letni mieszkaniec powiatu giżyckiego, jechał od strony Orzysza. Wymijając się z pojazdem ciężarowym stracił panowanie nad autem i wpadł w poślizg. Zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący z przeciwka samochód marki Renault. 66-letniego mieszkańca Pisza, kierującego renault i jego 69-letnią pasażerkę z obrażeniami przewieziono do szpitala w Piszu i w Giżycku. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Droga krajowa nr 63 na tym odcinku była zablokowana przez kilka godzin. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego wypadku.

 • Po lewej stronie samochód w rowie a przy nim stoi strażak, po prawej stronie służby ratownicze
  Miejsce zdarzenia drogowego
 • Samochód stojący w rowie z otwartą pokrywą silnika i drzwiami od kierowcy
  Renault uczestniczący w zdarzeniu
 • Rozbity przód pojazdu
  VW uczestniczący w zdarzeniu

Szczytno

W sobotę (23.01.2021r.) około godziny 10:00 w miejscowości Świętajno na DK 53 doszło do zdarzenia drogowego, gdzie 37-letni mieszkaniec gminy Świętajno, kierując samochodem marki VW jadąc ze Szczytna, w kierunku miejscowości Świętajno, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej 28-letniej mieszkance gminy Rozogi. Kobieta poruszała się pojazdem marki VW w kierunku Szczytna. Mężczyzna wykonując manewr skręcając w lewo, doprowadził do bocznego zderzenia obu pojazdów. Kierujący byli trzeźwi. Poszkodowana kobieta została przetransportowana do szpitala.

 • Na skrzyżowaniu stoją dwa pojazdy z rozbitym przodem w tle radiowóz na sygnałach świetlnych
  Zdarzenie drogowe w m. Świętajno

Tego samego dnia (23.01.2021r.) po godzinie 18:00 w miejscowości Wielbark doszło do kolejnego wypadku z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Audi zjechał nagle na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym prawidłowo VW Lupo. W VW podróżowały dwie kobiety w wieku 37 i 16 lat. Poszkodowane zostały przetransportowane do szpitala. Obecnie szczycieńscy policjanci prowadzą działania ukierunkowane na zatrzymanie, sprawcy tego zdarzenia drogowego, który oddalił się z miejsca nie udzielając pomocy poszkodowanym w wypadku.

 • Miejsce zdarzenia drogowego gdzie stoi pojazd z rozbitym przodem, dwa wozy strażackie i służby ratunkowe
  Miejsce zdarzenia drogowego w m. Wielbark
 • Na zdjęciu dwa pojazdy z rozbitym przodem w tle wóz strażacki
  Miejsce zdarzenia drogowego w m. Wielbark

Policjanci patrolujący ulice naszego miasta w dniu 23.01.2021r. kilka minut przed godziną 2 w nocy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki VW Transporter. Kierującym okazał się być 21-letni mieszkaniec gminy Szczytno, który wsiadł do pojazdu, pomimo, iż nie posiadał uprawnień do jego kierowania. Dodatkowo pojazd, którym się poruszał nie posiadał aktualnych badań technicznych. Policjanci poinformowali mężczyznę, że jego nieodpowiedzialne zachowanie zostanie rozpatrzone przez sąd.

W miejscowości Pasym w sobotnie popołudnie (23.01.2021r.) patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli 38-letniego mężczyznę, który poruszał się swoim jednośladem. Wsiadł na niego będąc w stanie nietrzeźwości, gdyż badanie wykazało, że ma w swoim organizmie blisko promil alkoholu. Za to wykroczenie został ukarany mandatem karnym, a mężczyznę wraz z rowerem przekazano osobie wskazanej.

W niedzielę (24.01.2021r.) podczas kontroli drogowej policjanci ujawnili kolejnego kierującego, który nie posiadał uprawnień. W trakcie weryfikacji danych 20-latka w systemach policyjnych mundurowi ustalili, że mężczyzna pod koniec 2020 roku, miał zatrzymane prawo jazdy w związku z kierowaniem pojazdem pod wpływem środków odurzających. Mężczyźnie zakazano dalszej jazdy. Pojazd został przekazany osobie wskazanej.

Tego samego dnia w niedzielę (24.01.2021r.) przed godziną 19:00 policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej pojazd osobowy marki KIA. Kierującym okazał się 26-letni mieszkaniec Warszawy, który w swoim organizmie miał blisko promil alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania pozna, gdy policjanci przekażą sprawę do sądu. Za popełnione przestępstwo może grozić mu kara pozbawienie wolności  nawet do lat 2.

Pomimo wielu apeli Policji nadal odnotowywane są przypadki osób, którzy wsiadają za kierownice po alkoholu, narkotykach lub których brawura i lekkomyślność stwarza zagrożenie na drodze. Ryzykują oni nie tylko swoje życie, ale również swoich bliskich i innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy – na drodze kierujmy się rozsądkiem.

(mk/jn/js/akdn/ich/ab/jk/ab/bm/dk/lm/jsz/aj/ab/asz/ic/kh)

Powrót na górę strony