Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Włamał się do mieszkania, żeby ukraść wino domowej roboty. Trafił do aresztu

Włamał się do budynku jednorodzinnego. Jak się okazało przedmiotem pożądania było wino „domowej roboty”. Po uczcie i opróżnieniu „gąsiora” wychodząc zmył podłogę by zetrzeć ślady degustacji i gościnności. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem.

W piątek (08.01.2021) kilka minut przed godz. 5:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że do jednego z domów przy ul. Skrajnej w Kętrzynie najprawdopodobniej ktoś się włamał. We wskazane miejsce pojechali policjanci, którzy potwierdzili fakt zgłoszenia. Funkcjonariusze ustalili że, sprawca po wyważeniu okna do piwnicy w budynku jednorodzinnym dostał się do jego wnętrza. Przedmiotem pożądania okazało się wino „domowej roboty”. Jak ustalili policjanci sprawca z jednego z pomieszczeń wziął szklaną butlę typu „gąsior” wewnątrz którego znajdowało się 5 litrów trunku. Wszystko wskazywało na to, że włamywacz urządził sobie ucztę w kuchni. Sprawca podczas przelewania trunku trochę porozlewał na podłogę. Chcąc zatrzeć ślady gościnności po zakończonej degustacji zmył podłogę, a następnie otworzył sobie drzwi od wewnątrz i jakby nigdy nic opuścił budynek i posesję. Wartość strat wyceniona została na 100 złotych. Kętrzyńscy policjanci niespełna 3 godziny później zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie tego procederu. Jak się okazało był nim 45-letni mieszkaniec miasta. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do którego się przyznał.
Niezależnie od celu, jaki przyświecał włamywaczowi oraz osobliwie pojmowanej konieczności zaspokojenia swoich potrzeb mężczyźnie grozi kara za popełnione przestępstwo. Może być nią nawet kara 10 lat pozbawienia wolności.

(ep/rj)

 

Powrót na górę strony