Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadali narkotyki, a teraz wisi nad nimi groźba utraty wolności

Zgodnie z obowiązującym prawem już za samo posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Ich zażywanie, to z kolei nie tylko zagrożenie dla życia i zdrowia, ale również ryzyko poniesienia dodatkowych konsekwencji, jeżeli na przykład osoba pod ich wpływem usiądzie za kierownicą auta. Jaka kara czeka 25-latka z gminy Działdowo, 27-latka z Ełku oraz 26- i 31-latka z Wielbarka, przy których policjanci znaleźli narkotyki zdecyduje sąd.

Działdowo

W piątek (08.01.2021) około godz. 20:45 funkcjonariusze działdowskiej policji patrolujący teren miasta na jednej z ulic zauważyli mężczyznę, który na widok jadącego radiowozu przyspieszył kroku i zaczął nerwowo się zachowywać. Policjanci wylegitymowali i skontrolowali go. Okazało się, że 25-latek posiadał przy sobie foliowy woreczek z zawartością białego proszku. Po zbadaniu testerem narkotykowym okazało się, że jest to amfetamina. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych sprawcy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Ełk

W nocy z niedzieli na poniedziałek (10/11.01.2020r.) ełccy policjanci podczas patrolowania ulic centrum miasta zauważyli przy jednej z klatek schodowych pobudzonego mężczyznę. Bez wątpienia dążył do uniknięcia spotkania z policjantami, co wzbudziło ich podejrzenia, że mężczyzna może mieć coś na sumieniu. I rzeczywiście, podczas kontroli osobistej policjanci ujawnili w jego odzieży worek foliowy z suszem roślinnym, a drugi z białym proszkiem. 27-latek próbował przekonać policjantów, że to zdrowe witaminy. Badanie testerem wykazał jednak, że zabezpieczone substancje to marihuana i amfetamina. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Zgodnie z ustawą grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Woreczki z narkotykami (susz roślinny i biały proszek)
  Woreczki z narkotykami (susz roślinny i biały proszek)

Szczytno

W nocy z czwartku na piątek (07/08.01.21r.) parę minut po godzinie 02:00 na ul. Jagiełły w Wielbarku policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Forda. Za kierownicą siedział 31-latek, a na miejscu pasażera jego 26-letni znajomy, obaj mężczyźni to mieszkańcy Wielbarka. W trakcie przeprowadzanej interwencji mundurowi nabrali podejrzeń, że mężczyźni mogą znajdować się pod działaniem substancji zabronionych. Ich stan psychofizyczny oraz podenerwowanie świadczyło o tym, że mogą chcieć coś ukryć. Funkcjonariusze postanowili poddać mężczyzn kontroli osobistej. W jej trakcie okazało się, że 26-letni pasażer w kieszeni spodni ukrył tabletki ecstasy. Uwagę mundurowych przykuła również czarna torebka, w której zabezpieczyli marihuanę. Obaj mężczyźni zostali poddani badaniu na zawartość w organizmie narkotyków. W obu przypadkach test dał wynik pozytywny. W związku z powyższym 31- i 26-latek zostali zatrzymani i przewiezieni do szczycieńskiej komendy.

 • Policjant trzyma w rękach narkotest
  Policjant trzyma w rękach narkotest
 • Zatrzymany 26-latek prowadzony przez policjanta
  Zatrzymany 26-latek prowadzony przez policjanta
 • Zatrzymany 31-latek prowadzony przez policjanta
  Zatrzymany 31-latek prowadzony przez policjanta

26-letni mieszkaniec Wielbarka w trakcie przesłuchania przyznał, że zabezpieczone przez szczycieńskich policjantów narkotyki należały do niego. Za posiadanie substancji zabronionych grozi mu teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Wobec 31-letniego kierowcy toczy się odrębne postępowanie, które wyjaśni czy usłyszy on zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego pod działaniem substancji prawnie zakazanych.

(kr/akdn/ic/tm)

Powrót na górę strony