Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

44-latek usłyszał 19 zarzutów. Ukradł towar o wartości blisko 850 złotych

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 44-letniemu mieszkańcowi gminy Szczytno. Podejrzany jest o to, że w krótkich odstępach czasu ukradł z jednego z supermarketów znaczną ilość produktów spożywczych, mięsnych oraz cukierniczych. Łupem nieuczciwego klienta padł m. in. schab, boczek, pasztety, a także batony i czekolady. 44-latek usłyszał łącznie 19 zarzutów kradzieży. Przedstawiciel spółki wycenił wartość poniesionych strat na kwotę blisko 850 złotych. Niebawem 44-latek stanie przed sądem, aby wytłumaczyć się ze swojego zachowania.

W miniony piątek (08.01.2021r.) w godzinach popołudniowych szczycieńscy kryminalni zatrzymali 44-letniego mieszkańca gminy Szczytno. Mężczyzna poprzedniego dnia z jednego z supermarketów położonych na terenie miasta wyniósł kilka opakowań wędlin oraz słodyczy. Jak ustalili, nie był to pojedynczy wybryk tego mężczyzny, a ten proceder trwał od początku listopada 2020r.

Schemat działania sprawcy w każdym z przypadków wyglądał tak samo. 44-latek wchodził do sklepu, ściągał towar z półki sklepowej, chował go pod kurtkę i przekraczał linię kas, nie płacąc za zakupy. Nieuczciwy klient upodobał sobie m.in. schab wędzony, boczek, pierś z kurczaka, pasztety. Jego łupem za każdym razem padały również słodycze. Pokrzywdzona przestępstwem spółka wyceniła wartość poniesionych strat na kwotę blisko 850 złotych.

44-latek w trakcie przesłuchania przyznał się do postawionych mu zarzutów. Usłyszał ich łącznie aż 19. Kodeks karny za popełnione przez niego przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Jednak to sąd ostatecznie zadecyduje o dalszym jego losie.

(ic/tm)

Powrót na górę strony