Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kobieta nie dała się oszukać

84-latka z Elbląga nie dała się oszukać mężczyźnie, który zadzwonił do niej na numer stacjonarny i podał się za policjanta. Aby się uwiarygodnić zażądał, by ta bez rozłączania się zadzwoniła na numer 112. Kobieta zadzwoniła, ale… z telefonu komórkowego. Tam powiedziano jej, że to próba oszustwa. Sprawca słysząc rozmowę… rozłączył się.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek (29.12.2020) w Elblągu. Oszust podający się za policjanta zadzwonił do 84-letniej kobiety. Przedstawił się jako funkcjonariusz CBŚP. Aby potwierdzić swoją wiarygodność poprosił, by kobieta nie rozłączała się i zadzwoniła pod nr  alarmowy 112. Liczył na to, że kobieta skorzysta z telefonu stacjonarnego, a on pozostanie na linii i będzie udawał oficera dyżurnego. Kobieta skorzystała jednak z „komórki” i połączyła się z Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego, gdzie powiedziano jej, że jest to próba oszustwa. Pozostający na linii mężczyzna słyszał rozmowę i rozłączył się.

Pamiętajmy!  

Policjanci nigdy nie dzwonią do mieszkańców, właścicieli firm, instytucji finansowych i nie proponują udziału w prowadzonych przez siebie działaniach. Funkcjonariusze nigdy nie odbierają pieniędzy, a także nie proszą o ich przekazywanie osobom obcym czy przelewanie na konta bankowe.

W pierwszej kolejności to każdy z nas indywidualnie jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo swoje i swojego mienia. Nie dajmy się naciągnąć oszustom! 

(kn/tm)

Powrót na górę strony