Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na ul. Olsztyńskiej w Nidzicy. Z ustaleń wynika, że 22-letni kierujący toyotą potrącił na przejściu dla pieszych 43-letnią kobietę. Zarówno kobieta jak i mężczyzna byli trzeźwi. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami, a zespół ratownictwa medycznego przetransportował pokrzywdzoną do szpitala.

We wtorek (22.12.2020r.) około godz. 16:30 dyżurny otrzymał informację o potrąceniu pieszej na ternie miasta. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 22 - latek kierujący samochodem marki toyota nie zachował należytej ostrożności w wyniku czego potrącił na przejściu dla pieszych 43 – letnią kobietę. Zarówno sprawca zdarzenia jak i pokrzywdzona to mieszkańcy gminy Nidzica, oboje byli trzeźwi. Wskutek doznanych obrażeń kobieta została przetransportowana do szpitala przez obecny na miejscu zespół ratownictwa medycznego. Policjanci zatrzymali 22 – latkowi uprawnienia do kierowania pojazdami, a jego pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Na drodze patrz i słuchaj!

Dynamicznie zmieniająca się sytuacja na drodze oraz duże natężenie ruchu powoduje, że zagrożenie powstaje zwykle w bardzo krótkim czasie. Dlatego też wszelkiego rodzaju tzw. „rozpraszacze” (telefony, smartfony, tablety, nawigacje, reklamy itd.) mają również wpływ na poziom koncentracji. Niższy poziom koncentracji powoduje wzrost czasu reakcji i podjęcie niewłaściwej decyzji. Opóźniony refleks i nieodpowiednie zachowania uczestników ruchu drogowego mogą mieć katastrofalne w skutkach konsekwencje.

Kierujący pojazdami: obserwujcie drogę i jej otoczenie, zachowajcie szczególną ostrożność zbliżając się do przejść dla pieszych, zmniejszcie prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszych oraz ustępujcie pierwszeństwa osobom znajdującemu się na przejściu.

Piesi: aby uniknąć nieostrożnego wejścia na jezdnię skupcie uwagę na tym co dzieje się na drodze, a nie np. na telefonie, zachowajcie ostrożność przed wejściem na jezdnię, nie przebiegajcie przez jezdnię, upewnijcie się czy kierowca ma możliwość was dostrzec.

(ap/kh)

Powrót na górę strony