Ukradł perfumy - odpowie przed sądem - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł perfumy - odpowie przed sądem

Zarzut popełnienia przestępstwa kradzieży zuchwałej usłyszał 29-latek z Gołdapi. Mężczyzna w jednym ze sklepów dokonał kradzieży perfum. Bezpośrednio po zdarzeniu został zatrzymany na gorącym uczynku przez policjantów. Trafił do policyjnego aresztu, a zaledwie dzień później tłumaczył się przed prokuratorem.

Do kradzieży doszło w minioną  środę 9 grudnia br. kilka minut przed godzina dziewiątą. Wtedy to policjanci patrolujący miasto zauważyli, jak ze sklepu wybiega młody mężczyzna, a za nim krzycząca ekspedientka. Uciekinier natychmiast został zatrzymany. Jak się okazało  posiadał przy sobie skradziony flakonik z perfumami. Kosmetyk został odebrany złodziejowi i wrócił na półkę sklepową. Ekspedientka poinformowała mundurowych, że mężczyzna wiedząc , że jest obserwowany, mimo to wziął towar z półki i uciekł nie reagując na nawoływania obsługi do oddania bądź zapłacenia za towar.

Zatrzymany mężczyzna był już znany mundurowym z wcześniejszych kradzieży sklepowych. Prosto z ulicy trafił do policyjnego aresztu. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na wszczęcie śledztwa i przedstawienie zarzutów w warunkach tzw. recydywy. Podejrzany przyznał się do winy. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie  będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara do nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(tj/rj)

 

 

 

Powrót na górę strony