Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

27-latek dwukrotnego usiłował rozboju, żeby zdobyć… paczkę papierosów i 10 złotych

Zarzuty dwukrotnego usiłowania rozboju mniejszej wagi usłyszał 28-letni mieszkaniec Szczytna. Mężczyzna uderzając 35-latka pięściami po twarzy i głowie próbował odebrać mu najpierw paczkę papierosów, a później pieniądze w kwocie 10 złotych. Nie udało mu się jednak osiągnąć zamierzonego celu, gdyż pokrzywdzony mu uciekł. Jak ustalili szczycieńscy śledczy 27-latek dopuścił się popełnienia przestępstwa w przeciągu 5 lat od odbycia kary pozbawienia wolności za dokonanie podobnego czynu.

Szczycieńscy kryminalni w toku prowadzonych czynności operacyjno – rozpoznawczych ustalili i zatrzymali 27-letniego mieszkańca Szczytna. Mężczyzna podejrzany jest o to, że w minioną niedzielę (22.11.2020) na ul. Krótkiej w Szczytnie, poprzez uderzanie pięściami 35-latka, usiłował dokonać na nim rozboju, chcąc odebrać mu paczkę papierosów. Następnego dnia ponownie przy użyciu siły chciał odebrać mężczyźnie jego własność - pieniądze w kwocie 10 złotych. W obu przypadkach nie udało mu się osiągnąć zamierzonego celu, gdyż mężczyźnie udało się uciec.

27-latek został przewieziony do szczycieńskiej komendy, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał dwa zarzuty usiłowania rozboju mniejszej wagi. Śledczy ustalili, że mężczyzna w trakcie ostatnich 5 lat odsiadywał wyrok 6 miesięcy za popełnienie podobnego czynu. Agresor niebawem stanie ponownie przed sądem.

W przypadku usiłowania rozboju mniejszej wagi, sąd może orzec karę do 5 lat pozbawienia wolności. 27-latkowi grozi wyższa kara, gdyż działał w warunkach tzw. recydywy.

(ic/tm)

Powrót na górę strony