Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie daj zaskoczyć się zimie! Przygotuj swój pojazd do drogi!

Mroźne poranki, szron na szybach i oblodzona nawierzchnia jezdni to znak, że małymi krokami zbliża się do nas zima. Dlatego warto już teraz zadbać o swój pojazd i przygotować go do mogących pojawić się z znienacka utrudnień na drodze. Nie dajmy zaskoczyć się zimie! Pamiętajmy o zmianie opon, które dostosowane są do pojawiających o tej porze roku, niskich temperatur. „Zimówki” zapewniają lepszą przyczepność do pokrytej lodem lub śniegiem jezdni, a co za tym idzie nasza droga hamowania jest krótsza. Istotne jest to w przypadku, kiedy na drodze pojawia się jakaś przeszkoda, która wymaga od nas natychmiastowej reakcji i wciśnięcia hamulca w „podłogę”.

W środę (25.11.2020r.) policjanci wzywani byli do dwóch zdarzeń drogowych, gdzie nadmierna prędkość nie pozwoliła kierującym na czas wyhamować, gdy na ich drodze pojawiła się zwierzyna leśna. Tuż po godzinie 07:00 w miejscowości Szczycionek w gminie Szczytno, 33-letni kierujący pojazdem marki Opel, nie zdążył na czas wyhamować, gdy na jego drodze pojawił się jeleń. Na szczęście kierowcy nic się nie stało. Zwierzyna zaś nie przeżyła zderzenia z osobówką. Natomiast około godz. 13:00 kierujący pojazdem marki Renault, jadąc od miejscowości Jęcznik w kierunku Szczytna zderzył się z sarną. Zwierzę wybiegło nagle z lasu i uderzyło w lewy bok pojazdu, powodując jego uszkodzenia. Również i w tym przypadku łania nie przeżyła.

Policjanci przypominają! Jadąc przez tereny leśne musimy zachować szczególną ostrożność, gdyż wkraczamy w królestwo zwierząt. A tu przy braku odpowiedniej uwagi, nadmiernej prędkości, złych warunków atmosferycznych i nieodpowiednim ogumieniu, może spotkać nas niemiła niespodzianka. Pamiętajmy, że w każdej chwili na naszej drodze może pojawić się jakaś przeszkoda. Mogą to być również piesi, rowerzyści, ale może to być tak jak w przypadku tych kolizji, dzika zwierzyna.

(ic/kh)

Powrót na górę strony