Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

27-letni kierowca Renault „krążył i krążył”, aż wpadł w ręce policjantów

Mówi się, że błądzić jest rzeczą ludzką oraz, że człowiek uczy się na błędach. To pierwsze stwierdzenie doskonale pasuje do 27-letniego mieszkańca Olsztyna, który chcąc uniknąć kontroli drogowej krążył po Pasymiu wiedząc, że na „wylocie” służbę pełni patrol szczycieńskiej drogówki. Do drugiej części powiedzenia trudno się odnieść, gdyż zatrzymany do kontroli drogowej 27-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Okazało się, że w 2018 roku zostały mu zatrzymane za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

W środę (25.11.2020r.) tuż przed godziną 13:00 policjanci z referatu ruchu drogowego czuwali nad bezpieczeństwem poruszających się po krajowej 53. W pewnym momencie ich uwagę zwrócił kierowca pojazdu marki Renault, który kilkukrotnie przymierzał się do tego, aby wyjechać z miejscowości Pasym. Wyglądało to tak, jakby sprawdzał czy mundurowi dalej pełnią służbę w wyznaczonym punkcie. Funkcjonariusze postanowili zainteresować się kierowcą.
27-letni mieszkaniec Olsztyna został zatrzymany do kontroli drogowej na ulicy Jana Pawła II w Pasymiu. Mężczyzna był trzeźwy. Prawdopodobnie chciał wrócić do Olsztyna, jednak uniemożliwili mu to funkcjonariusze. W trakcie weryfikacji danych 27-latka okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto, mundurowi ustalili, że uprawnienia do kierowania zostały mu zatrzymane w 2018 roku za kierowania w stanie nietrzeźwości. Mundurowi sporządzili stosowną dokumentację i zakazali mężczyźnie dalszej jazdy.

(ic/kh)

Powrót na górę strony