Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskali skradziony sprzęt i zatrzymali podejrzanego, zanim pokrzywdzony zorientował się, że został okradziony

Dobra znajomość rejonu służbowego to podstawa w służbie dzielnicowego. Czujne oko i szybka analiza sytuacji, to z kolei bardzo ważna cecha każdego patrolowca. Gdy w trakcie służby ryńscy policjanci – dzielnicowy i patrolowiec – razem wsiedli do radiowozu, pewien 51-latek nie miał szans uniknąć spotkania z nimi. Dzięki policjantom z Posterunku Policji w Rynie mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności, a jest podejrzany o kradzież piły spalinowej. Mężczyzna został zatrzymany, a sprzęt odzyskany i wrócił do prawowitego właściciela, zanim ten w ogóle zdążył się zorientować, że został okradziony.

W czwartek (19.11.2020r.) w Rynie podczas służby policjanci z Posterunku Policji w Rynie interweniowali w sprawie mężczyzny, którego widok na ulicy zaniepokoił inne osoby. Wynikało to z tego, że 51-latek około godz. 5:00 rano przemieszczał się ulicami miasta z piłą spalinową w ręce.

Funkcjonariusze postanowili go odnaleźć i wyjaśnić pochodzenie piły. Dobra znajomość rejonu służbowego, zaangażowanie i wnikliwe działanie doprowadziły stróży prawa do jednego z budynków w Rynie, gdzie zastali zaskoczonego ich widokiem 51-latka.

Mężczyzna przyznał się mundurowym, że ukradł piłę z jednej z piwnic na terenie miasta. Wkrótce o zdarzeniu policjanci powiadomili pokrzywdzonego, który jak się okazało, do tego momentu nawet nie zorientował się, że został okradziony.

Szybkie i sprawne działania policjantów doprowadziły do odzyskania skradzionego mienia i zwrócenia go prawowitemu właścicielowi.  Natomiast 51-latek usłyszy zarzut kradzieży. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

(mj/tm)

Powrót na górę strony