Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwaj 17-latkowie odpowiedzą za kradzież z włamaniem i zniszczenie mienia

Policjanci z Posterunku Policji w Dywitach zatrzymali dwóch sprawców kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia budynku hydroforni w gminie Dywity. Okazali się nimi dwaj 17-latkowie, którzy swoje zachowanie tłumaczyli takim sposobem na spędzenie wolnego czasu. Wartość strat oszacowano na blisko 7 tysięcy złotych. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W połowie listopada funkcjonariusze z Posterunku Policji w Dywitach otrzymali zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa na szkodę Urzędu Gminy w Dywitach. Z uzyskanych informacji wynikało, że kilka dni wcześniej nieznani sprawcy włamali się do budynku hydroforni na terenie gminy, ukradli z jego wnętrza kilkanaście puszek z farbą w sprayu a następnie pomalowali ściany budynku, tym samym niszcząc jego elewację. Łączną wartość strat oszacowano na blisko 7 tysięcy złotych.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z Dywit, którzy wykonali szereg czynności, aby ustalić okoliczności sprawy.  W tym celu m.in. dotarli do świadków oraz przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Policjanci szybko ustalili personalia sprawców przestępstw. Okazali się nimi dwaj 17-letni mieszkańcy gminy, którzy zostali zatrzymani. Na podstawie zabranego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili im zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia. Młodzi mężczyźni przyznali się częściowo do zarzucanych im czynów, tłumaczyli swoje zachowanie zabawą i sposobem na spędzenie wolnego czasu. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(aj)

  • zatrzymany mężczyzna
  • zatrzymany mężczyzna
Powrót na górę strony