Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca Audi wymusił pierwszeństwo przejazdu i spowodował kolizję. Chciał się „dogadać” z pokrzywdzoną, gdy ta odmówiła, sprawca oddalił się pieszo z miejsca zdarzenia

Szczycieńskie służby ratunkowe pracowały na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Występ w gminie Rozogi. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący pojazdem marki Audi A4 jadąc od miejscowości Klon, wymusił pierwszeństwo przejazdu na 24-letniej kierującej pojazdem marki Audi, która jechała od miejscowości Olszyny. Sprawca chciał się „dogadać” z pokrzywdzoną, jednak ta z uwagi na fakt, iż w pojeździe przewoziła małe dzieci, odmówiła. Wtedy mężczyzna porzucił swój pojazd i przed przyjazdem patrolu oddalił się pieszo z miejsca zdarzenia. Obecnie trwają czynności mające na celu ustalenie dokładnej przyczyny i okoliczności tej kolizji.

We wtorek (17.11.2020r.) około godz. 19:00 oficer dyżurny jednostki, otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Występ doszło do zderzenia się dwóch pojazdów osobowych. Alarmowo na miejsce udali się funkcjonariusze z referatu ruchu drogowego. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący pojazdem marki Audi A4 jadąc od miejscowości Klon, wymusił pierwszeństwo przejazdu na 24-letniej kierującej pojazdem marki Audi, która jechała od miejscowości Olszyny. Z relacji świadków wynika, że sprawca kolizji zatrzymał swój pojazd, po czym zepchnął go na pobocze tak, aby samochód nie blokował drogi. Z ich oświadczenia wynika, że mógł on być nietrzeźwy. Mężczyzna próbował namówić kobietę, aby ta nie wzywała na miejsce służb ratunkowych. Gdy jednak 24-latka odmówiła, sprawca oddalił się pieszo, porzucając swój pojazd w miejscu zdarzenia.
Mieszkanka gminy Szczytno przewoziła w pojeździe trzech pasażerów: 28-letniego mężczyznę i dwójkę małych dzieci w wieku 2 miesiące i 5 lat. Obecna na miejscu załoga karetki pogotowia przebadała uczestników zdarzenia potwierdzając, że nie wymagają oni dalszej hospitalizacji. Na miejscu zdarzenia pracowali strażacy, policjanci oraz ratownicy medyczni. Podczas, gdy funkcjonariusze drogówki wykonywali oględziny pojazdów i przesłuchiwali świadków, inny patrol w porozumieniu z oficerem dyżurnym, dążył do ustalenia danych personalnych mężczyzny, który spowodował kolizję. Obecnie śledczy wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia drogowego.

  • Na zdjęciu służby ratownicze, przy pojeździe Audi stoi 3 strażaków
    Zdarzenie drogowe w miejscowości Występ w gminie Rozogi
  • Na zdjęciu wieczorową porą widać pojazd karetki pogotowia i policji
    Zdarzenie drogowe w miejscowości Występ w gminie Rozogi
  • Na zdjęciu wieczorową porą widać pojazd karetki pogotowia i policji
    Zdarzenie drogowe w miejscowości Występ w gminie Rozogi

(ic/kh)

Powrót na górę strony