Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jeden kierował pijany, drugi nie założył maseczki, a trzeci… wyglądał z budy. Poszukiwani zatrzymani

Jednym z zadań policjantów w codziennej służbie jest odnajdywanie i zatrzymywanie osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Niektórzy poświęcają wiele energii, by skutecznie ukryć się przed wymiarem sprawiedliwości, a inni zachowują się jakby zapomnieli o tym, że są poszukiwani. Są też tacy, którzy są zatrzymywani w niecodziennych okolicznościach. Na przykład… w psiej budzie.

Kętrzyn

W poniedziałek (16.11.2020r.) kilka minut po godz. 13:00 kętrzyńscy policjanci zostali powiadomieni o awanturze, do której miało dojść w jednym z sklepów na terenie miasta. Z przekazanych informacji wynikało, że mężczyzna jest agresywny i nie stosuje się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że nietrzeźwy mężczyzna wszczął awanturę w sklepie, krzyczał, używał słów wulgarnych i nie reagował na prośby personelu, by opuścił lokal. W trakcie interwencji policjanci sprawdzili mężczyznę w policyjnej bazie. Okazało się, że 40-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy Gdańsk - Północ. Mężczyzna nie stawiał się na wezwania organu sprawiedliwości jako świadek w jednej ze spraw, dlatego też sąd zdecydował o 30 dniowym areszcie wobec 40-latka. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie przewieziony do Zakładu Karnego w Barczewie.

Olecko

Również w poniedziałek około godz. 9:00 policjanci ruchu drogowego w miejscowości Kowale Oleckie zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym marki Volkswagen. Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze poczuli od mężczyzny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 40-latka ponad promil alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu policyjnych baz danych okazało się, że mieszkaniec gm. Kowale Oleckie jest poszukiwany listem gończym celem odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.  Kilka godzin później, około godz. 13:00 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o usiłowaniu włamania do jednego z mieszkań na terenie Olecka. Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że mężczyzna wybił kamieniem szybę, a kiedy zorientował się, że zauważyli to pobliscy mieszkańcy zaczął uciekać. Według relacji świadków wbiegł on na jedną z posesji na ul. Kolejowej. Podczas podejmowanych czynności funkcjonariusze zauważyli, że z psiej budy… wygląda mężczyzna. Od razu domyślili się, że to sprawca usiłowania włamania, co po jego zatrzymaniu  potwierdzili świadkowie. Okazał się to być 42-letni mieszkaniec Ełku. Ponadto po sprawdzeniu policyjnych systemów informatycznych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym celem odbycia kary 3 miesięcy pozbawienia wolności. Obaj mężczyźni trafili do aresztu. Zaś pierwszy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i drugi za usiłowanie włamania będą tłumaczyć się przed sądem. 

(ep/jsz/tm)

Powrót na górę strony