Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Okradł śpiących na ławce mężczyzn. Zauważył to policjant, obsługujący monitoring miejski

Oficer dyżurny olsztyńskiej komendy policji, dzięki kamerom miejskiego monitoringu, dostrzegł sprawcę kradzieży. Szybka i zdecydowana reakcja pozwoliła na zatrzymanie 16-letniego Konrada K. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że nastolatek uciekł z placówki opiekuńczo–wychowawczej. Teraz za swoje czyny nieletni sprawca będzie tłumaczył się przed sądem rodzinnym i nieletnich.

O skuteczności miejskiego monitoringu, kolejny już raz, mogli przekonać się olsztyńscy policjanci. Oficer dyżurny  ok. godz. 3.00 dostrzegł na ekranie miejskiego monitoringu dwóch leżących na ławce mężczyzn. W pewnym momencie funkcjonariusz zauważył, jak do ławeczki podszedł chłopak, który zaczął przeszukiwać śpiącym mężczyznom  kieszenie. Policjant niezwłocznie wysłał we wskazane miejsce patrol, który zatrzymał 16-letniego sprawcę kradzieży.
Przy nastolatku funkcjonariusze znaleźli telefon komórkowy, portfel, karty bankomatowe oraz pieniądze  należące do jednego z poszkodowanych.

Nastolatek  został przewieziony do komendy, gdzie sprawdzono jego dane osobowe. Jak się okazało Konrad K. uciekł z placówki opiekuńczo–wychowawczej. Po badaniu lekarskim chłopak został umieszczony w Policyjnej Izbie Dziecka. Teraz swoje zachowanie  Konrad K. będzie tłumaczył przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Możliwość monitorowania przez olsztyńskich policjantów sytuacji na ulicach Olsztyna to kolejne przedsięwzięcie Urzędu Miasta związane z wdrażaniem tzw. Inteligentnego Systemu Transportowego. Należące do systemu kamery monitoringu zostały usytuowane na wybranych, newralgicznych skrzyżowaniach miasta. Dzięki obrazowi przekazywanemu m.in. do komendy policji możliwe jest monitorowanie natężenia ruchu i sprawne reagowanie na pojawiające się utrudnienia. Chociaż system na razie jest  w fazie testowania, efekty jego skuteczności są już zauważalne.

Powrót na górę strony