Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana szła bez odblasków po ruchliwej drodze. Zareagował przejeżdżający kierowca

Na słowa uznania zasługuje postawa młodego kierowcy, który zainteresował się i zareagował na pijaną pieszą. Kobieta bez żadnych elementów odblaskowych, chwiejnym krokiem poruszała się po zmroku na trasie Ełk - Orzysz. 48-latka została przez policjantów zatrzymana do wytrzeźwienia. Dzięki odpowiedniej reakcji kierowcy nie doszło do tragedii na drodze.

W środę (04.11.2020) przed godz. 20:00 pod numer alarmowy zadzwonił kierowca, który poinformował o nietrzeźwej pieszej na trasie Ełk - Orzysz. Kierowca zauważył ją w ostatniej chwili. Z jego relacji wynika, że kobieta poruszała się chwiejnym krokiem, traciła równowagę i wchodziła na środek jezdni. Nie miała na sobie żadnych elementów odblaskowych i była praktycznie niewidoczna na drodze. Z obawy, że kobieta mogłaby zostać potrącona przez inne pojazdy, kierowca zatrzymał się przy niej i w ten sposób ochraniał do czasu przyjazdu policjantów. Swoją postawą i zainteresowaniem być może uchronił w ten sposób pieszą przed tragedią na drodze.

Ze względu na okoliczności realnie zagrażające jej życiu i zdrowiu, 48-latka została przewieziona do komendy, gdzie bezpiecznie spędziła noc. W chwili zatrzymani miała ponad promil alkoholu w organizmie. Kobieta odpowie za wykroczenia popełnione na drodze.

(akdn/tm)

Powrót na górę strony