Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki szkodzą tym, którzy je zażywają i tym, którzy je posiadają

Temat szkodliwości narkotyków jest znany od dawna i na wiele sposobów już został omówiony. Warto jednak wciąż przypominać, że niebezpieczne jest nie tylko zażywanie narkotyków, ale także ich posiadanie, które zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Ten fakt policjanci przypomnieli dwóm 22-latkom. Jednemu w Elblągu, drugiemu w Ełku.

Elbląg

We wtorek (03.11.2020) na elbląskim osiedlu Zawada doszło do interwencji służb. Najpierw zostało wezwane pogotowie ratunkowe do 22-letniego mężczyzny, który będąc na parkingu źle się poczuł. Gdy mężczyzna został przewieziony do szpitala, znaleziono przy nim foliowe zawiniątko, ze sproszkowaną substancją. Zawiniątko zostało zabezpieczone przez wezwanych na miejsce policjantów. Teraz 22-latek może teraz odpowiedzieć za posiadanie narkotyków.

Ełk

Ełccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że w mieszkaniu zajmowanym przez młodego mężczyznę mogą znajdować się niedozwolone substancje. Ustalenia te potwierdziły się podczas przeszukania. Policjanci znaleźli łącznie ponad 110 gramów marihuany i mefedronu. Substancje te zostaną poddane specjalistycznym badaniom. Zabezpieczyli także pieniądze znalezione przy narkotykach – ponad 10 000 złotych. Właściciel narkotyków został zatrzymany. To 22-letni mieszkaniec powiatu giżyckiego, który w Ełku wynajmował mieszkanie. Obecnie funkcjonariusze prowadzą dalsze czynności i wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

  • Narkotyki w woreczkach i pieniądze zabezpieczone przez policjantów
    Narkotyki w woreczkach i pieniądze zabezpieczone przez policjantów

W świetle obowiązujących przepisów za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(kn/akdn/tm)

Powrót na górę strony