Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zamaskowany żądał pieniędzy z nożem w ręce. 18-latek został aresztowany

Mężczyzna z zasłoniętą twarzą i w czapce na głowie wszedł do niewielkiego sklepu w Ełku i wymachując nożem zażądał od obsługi wydania wszystkich pieniędzy. Z uwagi na zdecydowaną postawę właścicieli nie osiągnął zamierzonego celu i uciekł. Mimo szczątkowych informacji policjanci wytypowali i zatrzymali podejrzanego 18-latka. Młody mężczyzna za usiłowanie rozboju został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Od kilkunastu dni policjanci pracowali nad sprawą usiłowania rozboju. Z ustaleń wynika, że 16 października do niewielkiego sklepu w Ełku przyszedł nieznany, zamaskowany mężczyzna. Zażądał od sprzedawczyni wydania wszystkich pieniędzy z kasy, wyjął nóż i wymachiwał nim w kierunku kobiety. W jej obronie stanął właściciel, który zaniepokojony przybiegł z zaplecza. Z uwagi na ich zdecydowaną postawę agresor nie osiągnął zamierzonego celu i uciekł ze sklepu.

Policjanci od razu zaczęli wyjaśniać szczegóły tego zdarzenia, a przede wszystkim dążyć do ustalenia sprawcy. Informacje, na których bazowali funkcjonariusze, były znikome. Działania opierały się głównie na zakrojonych na szeroką skalę czynnościach operacyjnych, które szybko okazały się skuteczne. Policjanci wytypowali do tej sprawy 18-latka z gminy Prostki. Młody mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzut usiłowania rozboju. W trakcie czynności przyznał się do zarzuconego przestępstwa. Okazało się, że uciekając po zdarzeniu, wyrzucił nóż do jeziora, a potem wyjechał z Ełku pociągiem. 

Na wniosek prokuratora sąd aresztował go na 3 miesiące. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

(akdn/tm)

Powrót na górę strony