Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł aluminium i spieniężył je na złomie. 63-latek został zatrzymany, a mienie odzyskane

Pewien 63-latek ze Szczytna próbując się wzbogacić, ukradł z jednej z posesji położonej na terenie miasta aluminium o wartości blisko 550 złotych. Następnie poszedł na skup, gdzie spieniężył skradzione mienie. Nie nacieszył się on jednak długo „łupem”, gdyż został zatrzymany przez funkcjonariuszy z referatu patrolowo – interwencyjnego. Mundurowi odzyskali również pochodzące z przestępstwa przedmioty i przekazali je właścicielowi. Okazało się, że 63-latek był już karany za podobne przestępstwo. Teraz grozi mu kara do 7,5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek (27.10.2020r.) około godz. 14:00 policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego szczycieńskiej komendy na terenie miasta zatrzymali 63-latka podejrzanego o dokonanie kradzieży mienia o wartości blisko 550 złotych. Jak ustalili mundurowi 63-letni mieszkaniec Szczytna z jednej z posesji położonej na terenie miasta dokonał kradzieży elementów metalowych i profili aluminiowych, a następnie udał się na skup złomu, gdzie spieniężył przedmioty pochodzące z przestępstwa. Nie nacieszył się on jednak długo zarobionymi pieniędzmi, gdyż został zatrzymany przez szczycieńskich funkcjonariuszy.

63-latek został zatrzymany i doprowadzony do szczycieńskiej komendy. W trakcie przesłuchania oświadczył, że przedmioty, które sprzedał na skupie złomu znalazł na terenie miasta, jednak nie pamięta gdzie. Jak ustalili śledczy mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa. Zgodnie z Kodeksem karnym za kradzież w warunkach recydywy, grozi mu nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

(ic/kh)

Powrót na górę strony