Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jesień i zmienne warunki atmosferyczne. Kierowco uważaj na drodze!

Jesienią niekorzystne i gwałtownie zmieniające się warunki atmosferyczne mają bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie za kierownicą. Ciemne i pochmurne poranki, szybszy zmierzch, ranne mgły, mokra i śliska jezdnia, zwiększona ilość opadów – to czynniki powodujące ograniczenie widoczności i wydłużenie drogi hamowania.

Podczas tej niekorzystnej aury oleccy policjanci apelują o szczególną ostrożność na drogach. Pamiętajmy, że w wielu miejscach nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi, leżącymi liśćmi, wydłuża drogę hamowania pojazdu. W takich warunkach nie trudno aby  nasz pojazd wpadł  w poślizg, po czym bardzo trudno zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie, wymijanie w takich warunkach może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić.

We wtorek (27.10.2020r.) na drogach powiatu oleckiego funkcjonariusze odnotowali dwa groźne zdarzenia. Do pierwszego doszło przed godz. 08:30 na trasie Kowale Oleckie – Sokółki. Jak wynika z ustaleń policjantów, kierujący samochodem marki Mercedes, na łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z osobowym volvo. Samochodami podróżowali tylko kierowcy, obaj byli trzeźwi. Na szczęcie żaden z nich nie poniósł poważniejszych obrażeń. Kolejne zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu obwodnicy Olecka z drogą wojewódzką nr 655. Jak ustalili pracujący na miejscu funkcjonariusze ruchu drogowego, kierujący osobowym oplem jadąc w kierunku Giżycka, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, jadącemu obwodnicą od strony Ełku, kierującemu subaru. W wyniku zderzenia 88-letni kierowca opla z urazem głowy został przewieziony do szpitala w Ełku.  

PAMIĘTAJMY! Podczas poruszania się po drogach nie jesteśmy odpowiedzialni tylko za siebie, ale i za innych uczestników ruchu drogowego. W związku z tym bądźmy ostrożni, rozważni i przestrzegajmy obowiązujących przepisów.

(jsz/kh)

Powrót na górę strony