Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podpalili osobowe audi. Teraz będą się tłumaczyć przed sądem

Do policyjnej celi trafiło dwóch mieszkańców Morąga, którzy na początku września br. w jednej z miejscowości na terenie gm. Morąg podpali osobowe audi. Jak się okazało w tle zdarzenia pojawił się wątek miłosny. Pomysłodawca tego nagannego zachowania odpowie jeszcze za inne czyny. Usłyszał w sumie 4 zarzuty.

Morąscy kryminalni zwrócili się do prokuratora z wnioskiem o dozór policyjny dla dwóch młodych mieszkańców Morąga. 20-latek i jego o dwa lata młodszy kolega postanowili zemścić się na dziewczynie jednego z nich i podpalili auto jej nowego kolegi. Użyli do tego benzyny, którą oblali pojazd. Właściciel osobowego audi straty oszacował na 20 tysięcy złotych. W środę (21.10.2020r.) obydwaj młodzi Morążanie usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia poprzez podpalenie, do których się przyznali. Za to przestępstwo grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności.

Surowsza kara będzie czekała natomiast jednego z nich. 20-latek oprócz zarzutu zniszczenia mienia został „rozliczony” jeszcze ze swoich innych niezgodnych z prawem czynów. Mężczyzna dodatkowo usłyszał zarzut kradzieży akumulatorowego motocykla dziecięcego, którego wartość wynosiła ponad 500 złotych i zarzut kradzieży wędek, których wartość wynosiła również ponad 500 złotych. Jakby tego było mało 20-letni mieszkaniec Morąga odpowie również za udzielanie narkotyków.

(ak/rj)

 

  • Zatrzymany mężczyzna trzymany przez policjanta
    zatrzymany mężczyzna
Powrót na górę strony