Kradła głośniki bezprzewodowe. Została zatrzymana - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradła głośniki bezprzewodowe. Została zatrzymana

Zarzuty kradzieży usłyszała 24-latka, która kradła głośniki z ełckich sklepów. Kobieta od razu sprzedawała ukradziony sprzęt. Ukradła w sumie 6 głośników wycenionych na blisko 2000 złotych. Policjanci zatrzymali ją m.in. dzięki analizie zapisów monitoringów. Prokurator objął 24-latkę dozorem policyjnym.

Ełccy policjanci zatrzymali 24-latkę, która kradła głośniki. Ustalenia wskazują, że kobieta kilka dni temu odwiedziła duże sklepy ze sprzętem elektronicznym w Ełku. Upatrzyła sobie niewielkie, bezprzewodowe głośniki. Wykorzystując chwilową nieuwagę pracowników, chowała sprzęt do swojego plecaka i szybko opuszczała sklep. Za każdym razem działa w podobny sposób. Łącznie w 3 placówkach ukradła 6 głośników. Wartość ukradzionych przedmiotów została wyceniona na blisko 2000 złotych. Jej czyny zostały zarejestrowane przez sklepowe monitoringi. Policjanci wyjaśniając okoliczności tych kradzieży szybko ustalili tożsamość kobiety. Jak się okazało 24-latka od razu sprzedawała ukradziony sprzęt. Policjanci odzyskali już część z tych rzeczy.

Policjanci ustalili również, że w jednym ze sklepów kobieta próbowała ukraść głośnik, ale była bacznie obserwowana przez pracowników, więc przestraszyła się i odłożyła sprzęt na półkę. Kobieta usłyszała zarzuty kradzieży oraz jej usiłowania. Kodeks karny za kradzież przewiduję karę do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator objął 24-latkę dozorem policyjnym. 

(akdn/tm)

Powrót na górę strony