Weekendowe zmagania policjantów z bezmyślnymi kierowcami - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Weekendowe zmagania policjantów z bezmyślnymi kierowcami

Policjanci poświęcają każdego dnia wiele pracy, aby eliminować z ruchu drogowego bezmyślnych kierowców. To na nich spoczywa wielka odpowiedzialność za każdym razem, gdy wyruszają na służbę. Niestety wśród użytkowników dróg, nieodpowiedzialnych kierowców, policjanci wciąż znajdują najtrudniejszych przeciwników. Nie przekraczaj dozwolonej prędkości a jeśli piłeś – nie wsiadaj za kółko! Zadbaj o bezpieczeństwo własne i innych. W miniony weekend (16-18.10.2020r.) na Warmii i Mazurach doszło do 13 wypadków drogowych. 3 osoby zginęły, a 15 osób zostało rannych. Policjanci byli wzywani do 101 kolizji, a w trakcie prowadzonych kontroli ujawnili 24 nietrzeźwych kierujących.

Działdowo

W sobotę (17.10.2020r.) w miejscowości Płośnica na jednej z ulic patrol ruchu drogowego z Działdowa zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Audi, którego kierujący znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci dla 23-latka zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami.

W niedzielę (18.10.2020r.) patrol ruchu drogowego ponownie w Płośnicy zatrzymał do kontroli drogowej 55-letniego mieszkańca gminy Płośnica, który kierował samochodem osobowym marki Fiat Seicento. Mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał blisko promil alkoholu w organizmie. Policjanci uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę i zatrzymali mu dokument prawa jazdy.

W tym samym dniu w niedzielę (18.10.2020r.) w Lidzbarku na ulicy Reymonta policjanci prewencji z Lidzbarka zatrzymali nietrzeźwego kierowcę Suzuki. To 26-letni mieszkaniec Lidzbarka, który kierował samochodem osobowym marki Suzuki Swift mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę i sporządzili wobec niego dokumentację do sądu. Mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentu prawa jazdy. Nie uniknie on jednak odpowiedzialności i zakazu kierowania pojazdami, który sąd wyda obligatoryjnie.

Elbląg

W miniony weekend policjanci zatrzymali 6 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Rekordzista miał na liczniku 110 km/h w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 50 km/h. Inne wyniki to np. prędkość 106 km/h w miejscowości Krykajny. Z taką prędkością jechał 29-latek swoim bmw. Z kolei w miejscowości Raczki Elbląskie pewien 31-latek rozpędził swojego opla do 108 km/h. We wszystkich wymienionych przypadkach kierującym zatrzymano na 3 miesiące prawa jazdy oraz ukarano 500 złotowym mandatem i 10 punktami karnymi.

Giżycko

W piątek (16.10.2020r.) około godz. 16:00 policjanci otrzymali zgłoszenie, gdzie doszło do zdarzenia w m. Grajwo gm. Giżycko. Z ustaleń wynika, że kierowca fiata jadąc drogą żwirową w pewnym momencie stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze, auto dachowało. 35-letni kierowca został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Ełku. Jadący z nim pasażer nie odniósł obrażeń, badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Badanie krwi u kierowcy wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Okazało się również, że 35-latek miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.

Do groźne zdarzenie doszło w niedzielę (18.10.2020r.) na trasie Ryn-Wejdyki, droga krajowa nr 59. 28-letnia kierująca oplem podróżowała z dwójką dzieci w wieku 11 i 6 lat. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierująca oplem na łuku drogi w prawo straciła panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie bocznie zderzyła się z nadjeżdżającym z naprzeciwka volvem. Kierowcy tego zdarzenia byli trzeźwi. Z poważnymi obrażeniami ciała do szpitala w Suwałkach został przetransportowany 11-latek, a 6-latka wraz z matką trafiła do szpitala w Olsztynie.

O północy z niedzieli na poniedziałek (18/19.10.2020r.) policjanci interweniowali wobec kolejnego pijanego kierowcy, który w m. Lipowy Dwór gm. Miłki zjechał do przydrożnego rowu. Kierowcy nic się nie stało, badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie.

Teraz policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń.

Iława

W piątek (16.10.2020r.) kilka minut po godzinie 14:00 kierujący fordem skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej skodą i doprowadził do zderzenia między pojazdami. Kierująca oraz pasażerowie ze skody zostali przetransportowani do szpitala.

 • na zdjęciu widać 2 pojazdy na skrzyżowaniu dróg, w tle stoją budynki
  Miejsce zdarzenia w m. Lubawa
 • na zdjęciu widać zderzone ze sobą dwa pojazdy, w tle stoją inne pojazdy
  Uszkodzone pojazdy w m. Lubawa

Do najtragiczniejszego zdarzenia doszło w piątek (16.10.2020r.) 4 godziny później. 78-latek kierujący rowerem wyjeżdżając z drogi gruntowej na drogę krajową nr 15 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu fordem i doprowadził do zderzenia między pojazdami. Kierujący fordem został przetransportowany do szpitala natomiast 78-latek jadący rowerem w wyniku poniesionych obrażeń zmarł na miejscu. W trakcie czynności policjanci ustalili, że mieszkaniec gminy Lubawa nie posiadał obowiązkowego oświetlenia roweru oraz elementów odblaskowych.

 • Na zdjęciu zabezpieczone miejsce zdarzenia przez służby ratownicze
  Miejsce wypadku
 • Zabezpieczone miejsce zdarzenia przez służby ratownicze
  Miejsce wypadku

Tymczasem w sobotę (17.10.2020r.) w Jędrychowie policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących rowerami. 55-latek miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast  59-latek kierował jednośladem mając 0,8 promila alkoholu w organizmie. 

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymał świadek w niedzielę (18.10.2020r.) kilka minut po godzinie 17:00. Zgłaszający oświadczył, że ujął prawdopodobnie nietrzeźwego kierującego, gdyż jego jazda wskazywała, że może być pod działaniem alkoholu i zabrał mu kluczyki. Dodał, że mężczyzna jechał tzw. "wężykiem", "kręcił bączki" na ulicy oraz "palił gumę". W trakcie czynności okazało się, że 19-latek kierował hondą mając 3,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Mieszkaniec Lubawy ze swojego zachowania w najbliższym czasie będzie tłumaczył się przed sądem.

Kętrzyn

W niedzielę (18.10.2020r.) kilka minut po godz. 20:00 funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie w miejscowości Kraskowo gm. Korsze zatrzymali do kontroli mężczyznę kierującego pojazdem marki Ford Mondeo. Podczas sprawdzenia odczytu drogomierza okazało się, że w ubiegłym roku w trakcie badań technicznych stan licznika pojazdu wskazywał wartość 342238 km, natomiast w czasie wczorajszej kontroli drogomierz wskazał liczbę 247182 km. Dokładna różnica wyniosła 95056 km. Na miejsce opisanego zdarzenia przyjechali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy wykonali oględziny, zrobili zdjęcia, zabezpieczyli ślady, przesłuchali kierującego, sporządzili dokumentację służbową. Zebrany materiał dowodowy i kolejne czynności, jakie  w tej sprawie realizują policjanci, mają na celu wyjaśnienie ww. nieprawidłowości.

Przypominamy, że od 1 stycznia 2020 roku podczas każdej kontroli drogowej policjanci sprawdzają aktualny stan licznika i porównują go z danymi wprowadzonymi do systemu CEPiK. Znowelizowane przepisy kodeksu karnego (art.306a) stanowią, że jakakolwiek ingerencja we wskazania drogomierza w aucie jest przestępstwem, zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Odpowiedzialność spoczywa na osobie zlecającej ingerencję w licznik, jak i na wykonawcy takiej usługi.

Lidzbark Warmiński

W piątek (16.10.2020r.) około godziny 08:30 policjanci ruchu drogowego nadzorowali odcinek drogi wojewódzkiej nr 511 w okolicach miejscowości Jagoty gm. Lidzbark Warmiński. Dokonali pomiaru prędkości jazdy kierującego fiatem na ograniczeniu prędkości do 90 km/h. 54-letni kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość. Podczas kontroli drogowej okazało się, że nie jest to jedyne przewinienie kierującego. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało prawie 0,29 promila alkoholu w organizmie. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy.

W niedzielę (19.10.2020r.) lidzbarski patrol drogowy dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, kontrolował m.in. prędkość z jaką poruszają się kierujący. Kontrolą objęte były m.in. drogi w gminie Orneta. Około godziny 19:30 funkcjonariusze wydali sygnał do zatrzymania się do kontroli drogowej kierującemu pojazdem m-ki Audi A6. Mężczyzna jechał z prędkością 100 km/h przy ograniczeniu prędkości  znakiem drogowym B-33 do 40 km/h, w miejscowości Henrykowo. Jest to droga wojewódzka nr 507. Mieszkaniec powiatu braniewskiego próbował tłumaczyć policjantom, że się spieszył. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem i 10 pkt karnymi. 26-latek na najbliższe 3 miesiące stracił prawo jazdy.

Nidzica

W piątek (16.10.2020r.) około godz. 10:30 dyżurny jednostki Policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na terenie miasta. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący samochodem osobowym VW Lupo, 50-letni mieszkaniec Nidzicy jadąc ul. Dubieńską w kierunku ul. Olsztyńskiej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla poruszającego się w sposób prawidłowy 37-letniego rowerzysty, w wyniku czego doszło do zderzenia się obu pojazdów. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi i nie ponieśli obrażeń ciała. W związku ze spowodowaniem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierującemu osobowym VW policjanci zatrzymali  prawo jazdy oraz sporządzili dokumentację do wniosku o ukaranie do sądu.

Tego samego dnia w piątek (16.10.2020r.) około godz.18:00 w miejscowości Więckowo, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Opel Astra, za kierownicą którego siedział 26-letni mieszkaniec gminy Janowo. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że mężczyzna zignorował sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna niebawem odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo. Za niestosowanie się do wyroku sądowego grozi mu kara do  5 lat pozbawienia wolności. 

Kontrola drogowa w miejscowości Rączki skutkowała wyeliminowaniem z ruchu nietrzeźwego rowerzysty. W sobotę (17.10.2020r.) około godz. 15:30 badanie stanu trzeźwości 55-letniego mieszkańca gminy Świątki wykazało ponad 1,7 promila alkoholu w jego organizmie. Niebawem kierujący jednośladem odpowie przed sądem za popełnione wykroczenie zagrożone karą aresztu, grzywny do 5000 zł. Ponadto sąd obligatoryjnie zastosuje zakaz kierowania rowerem na czas od 6 miesięcy do 3 lat.

Nowe Miasto Lububawskie

W piątek (16.10.2020r.) policjanci ogniwa ruchu drogowego zatrzymali dwóch kierujących, którzy w rażący sposób przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym. Około godz. 15:40 w Ostaszewie funkcjonariusze zauważyli kierującego BMW, który jechał z dużą prędkością. Urządzenie do pomiaru prędkości wykazało, że mężczyzna przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 62 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę wykroczenia do kontroli drogowej. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym 29-letni mężczyzna ukarany został mandatem oraz 10 punktami karnymi oraz zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Podobny los spotkał innego kierowcę, tym razem kierującego toyotą corolla, który został zatrzymany godzinę później w Kuligach. Policyjna kontrola wykazała, że 63-letni mieszkaniec naszego powiatu przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 53km/h.

Z kolei w sobotę (17.10.2020r.) ok. godz. 17:00 w Tylicach funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie ma w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Jakby tego było mało podczas sprawdzania danych mężczyzny w systemach informatycznych okazało się, że popełnił on jeszcze jedno przestępstwo. Mężczyzna ten ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który obowiązuje do 2025 roku.

Olsztyn

W sobotę (16.10.2020r.) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na DK 53 prowadzili kontrolę prędkości. Po godz. 15:00 zauważyli pojazd marki Ford Fiesta, którego kierowca jechał z prędkością 121 km/h, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 70 km/h.

Policjant wydał mężczyźnie sygnał do zatrzymania się, który zlekceważył. Policjanci wsiedli do radiowozu i postanowili zatrzymać samochód. Kierowca forda nie reagował na wydawane sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania, wręcz przeciwnie – przyspieszył. Mężczyzna kontynuował swoją ucieczkę drogą krajową, w pewnym momencie skręcił w leśną drogę, gdzie po kilku kilometrach zatrzymał swój pojazd na terenie jednej z posesji. Mężczyźni próbowali oddalić się z miejsca zdarzenia, co zostało im uniemożliwione przez policjantów. Kierującym fordem okazał się 37-letni mieszkaniec Szczytna. W pojeździe znajdował się również 45-letni pasażer. Funkcjonariusze zaraz po podejściu do kierującego wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że 37-latek w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę auta, ponieważ nie ma do tego uprawnień. Mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 37-latek nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.
W niedzielę (18.10.2020r.) oficer dyżurny Komisariatu Policji w Dobrym Mieście otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w pobliżu m. Głotowo. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 37-letni kierujący Toyotą Corollą na prostym odcinku drogi z nieznanych przyczyn zjechał na pobocze, uderzył w przydrożne drzewo, a następnie doszło do wywrócenia pojazdu. Na zdarzenie najechali inni uczestnicy ruchu drogowego, którzy wyciągnęli dwie osoby z pojazdu. W aucie pozostała pasażerka, która nie mogła opuścić pojazdu. Interweniujący policjanci wydostali zakleszczoną w aucie kobietę i udzielili jej pomocy przedmedycznej. Po chwili na miejsce przyjechała straż pożarna i Zespół Ratownictwa Medycznego, którym przekazano poszkodowanych. Okazało się, że obrażenia 37-latka były na tyle poważne, że został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. W trakcie czynności okazało się, że kierujący toyotą wsiadł za kierownicę auta pomimo braku wymaganych uprawnień. Ponadto mężczyzna jechał pojazdem bez aktualnych badań technicznych. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że w momencie zdarzenia był trzeźwy. Policjanci prowadzą czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności wypadku drogowego.

 • na zdjęciu widać leżące auto w rowie, po prawej stronie stoi radiowóz na sygnałach świetlnych
  Miejsce zdarzenia
 • na zdjęciu widać uszkodzony samochód leżący w rowie
  Miejsce zdarzenia

Pod koniec ubiegłego tygodnia, policyjni wywiadowcy zatrzymali do kontroli drogowej, kierowcę osobowego daihatsu, który wsiadł za kierownicę auta mimo trzykrotnego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. 25-letni mieszkaniec Olsztyna, zgodnie z decyzją sądu do 2023 roku miał aktywny zakaz kierowania. Policyjni wywiadowcy zwrócili uwagę na podejrzane auto, ponieważ informacja o możliwości naruszenia przez 25-latka sądowego zakazu była przekazywana na policyjnych odprawach. Mężczyzna już wkrótce będzie musiał wytłumaczyć się ze swojego zachowania przed sądem. 25-latek, odpowie również za kierowanie samochodem bez ważnego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej oraz bez ważnych badań technicznych pojazdu.

Ostróda

W piątek (16.10.2020r.) na drodze wojewódzkiej 542 w miejscowości Kalbornia gm. Dąbrówno, około godziny 19:00 doszło do wypadku drogowego.  Według wstępnych ustaleń policjantów kierujący mitsubishi jadąc w kierunku Działdowa, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo.  Na miejscu, pomimo reanimacji zmarł pasażer tego pojazdu. Następnego dnia na skutek poniesionych obrażeń zmarł również kierujący autem.

 • Na zdjęciu widać uszkodzony samochód, służby ratownicze i radiowóz policyjny na światach odblaskowych
  Miejsce zdarzenia w m. Kalbornia gm. Dąbrówno
 • Na zdjęciu widać rozbite auto, po prawej stronie stoi drzewo po lewej radiowóz na sygnałach świetlnych
  Miejsce zdarzenia w m. Kalbornia gm. Dąbrówno

Policjanci pracowali również na miejscu drugiego z wypadków, do którego doszło w sobotę (17.10.2020r.) około godziny 14:00 na terenie gminy Morąg. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący oplem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu  jadącej prawidłowo osobową toyotą yaris kobiecie, w wyniku czego zjechała ona na przeciwległy pas jezdni i zderzyła się z prawidłowo jadącym samochodem marki Toyota Rav 4.  Na skutek tego zdarzenia do szpitala z urazami klatki piersiowej trafiła kierująca osobową toyotą yaris.

Podczas minionego weekendu w ręce policjantów trafiło dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich został zatrzymany przez policjanta, będącego już po służbie. Drugie zatrzymanie to efekt czujności pracowników jednej ze stacji benzynowej na terenie Morąga. Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek (16.10.2020r.). Około godziny 19:00 funkcjonariusz ostródzkiej komendy będąc już po służbie, zauważył mężczyznę, który wzbudził jego zainteresowanie, ponieważ jego zachowanie wskazywało na to, że może być pod działaniem alkoholu. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że mężczyzna ten kierował osobowym bmw. Przypuszczenia funkcjonariusza potwierdziły się. Zatrzymany przez niego 37-latek nie tylko był pijany, ale posiadał również przy sobie narkotyki. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany również w piątek (16.10.2020r.) późnym wieczorem na terenie Morąga dzięki czujności pracowników stacji benzynowej. 45-letni mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie i w takim stanie poruszał się osobowym fordem. Dodatkowo w czasie kontroli okazało się że 45-latek nie posiada uprawnień do kierowania.

Pisz

W piątek (16.10.2020r.) po godz. 17.00 został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Tuchlin 31-letni mieszkaniec gminy Orzysz. Mężczyzna jechał motorowerem marki Jiaji. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Motorowerzysta będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

W niedzielę (18.10.2020r.) po godz. 1.00 w Białej Piskiej policjanci zatrzymali samochód marki Mercedes do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział 39-letni mieszkaniec województwa podlaskiego. Funkcjonariusze ustalili, że 39-latek od ponad pół roku ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Stracił je za popełnienie licznych wykroczeń drogowych i w konsekwencji przekroczenia limitu 24 punktów karnych. Kierowca ten był trzeźwy. Teraz poniesie konsekwencje za popełnienia przestępstwa prowadzenia pojazdu mechanicznego pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami.

Szczytno

W piątek (16.10.2020r.) parę minut po godzinie 16:00 w Wielbarku na ulicy 11 listopada, policjanci drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 59-letniego rowerzystę, którego styl jazdy wskazywał na to, że może on być nietrzeźwy. Mundurowi poddali mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że mieszkaniec gminy Wielbark miał blisko 2,5 promila w organizmie.

Również w piątek (16.10.2020r.) około godz. 16:15 w miejscowości Lipniki w gminie Jedwabno policjanci z referatu ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę pojazdu marki Mazda. Podejrzenia mundurowych potwierdziły się. 41-latek był nietrzeźwy. W trakcie badania „wydmuchał” blisko promil alkoholu. Ponadto w trakcie weryfikacji jego danych w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Olsztynie. 41-latek miał do odbycia karę 100 dni pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Mieszkaniec gminy Jedwabno posiadał również aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Złamanie zakazu sądowego jest przestępstwem. Kierujący, który prowadzi pojazd mechaniczny i nie stosuje się do orzeczonego zakazu, podlega karze pozbawienia wolności nawet do lat 5.

W niedzielę (18.10.2020r.) około godz. 15:00 w miejscowości Pasym na ulicy Jana Pawła II policjanci wyeliminowali z ruchu 60-letniego kierowcę pojazdu marki Renault. Mężczyzna wsiadł za kierownicę swojego pojazdu mając blisko promil alkoholu
w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i sporządzili wniosek do sądu o jego ukaranie. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które niebawem 60-latek odpowie on przed wymiarem sprawiedliwości. 

Ostatnim weekendowym nietrzeźwym kierującym, który wpadł w „ręce” szczycieńskich mundurowych okazał się być 48-letni mieszkaniec gminy Pasym. Styl jazdy mężczyzny od razu wzbudził podejrzenie w szczycieńskich funkcjonariuszach. Rowerzysta jadąc slalomem przez miejscowość Grom stwarzał ogromne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Został on zatrzymany do kontroli i przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że miał on w organizmie blisko 3 promile.

Węgorzewo

W sobotę (17.10.2020r.) około godziny 12:15 oficer dyżurny węgorzewskiej komendy otrzymał informację, że na drodze krajowej K-63, na trasie Prynowo-Klimki, doszło do zdarzenia drogowego. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kurujący audi po wyjściu z łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków i uderzył w drzewo. 23-latek z podejrzeniem urazu nóg został przewieziony do szpitala w Giżycku. Mieszkaniec gminy Budry biorący udział w zdarzeniu drogowym był trzeźwy. Mundurowi wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku.

 • Na zdjęciu widać 2 uszkodzone pojazdy, w tym jeden stoi w rowie, w oddali stoją pojazdy
  Wypadek na trasie Ryn-Wejdyki
 • Na zdjęciu widać 2 uszkodzone pojazdy, w tym jeden stoi w rowie.
  Wypadek na trasie Ryn-Wejdyki
 • Na zdjęciu widać 2 uszkodzone pojazdy, w tym jeden stoi w rowie, w oddali stoją pojazdy
  Wypadek na trasie Ryn-Wejdyki

(jn/kn/ich/jk/ak/bm/lm/ap/aj/ab/asz/ic/af/kh)

 

Powrót na górę strony