Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Policjanci apelują o rozwagę!

Policjanci z braniewskiej drogówki pracowali na miejscu kolizji w pobliżu Nowicy (gm.Wilczęta). Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy 36-latek najprawdopodobniej zasnął za kierownicą, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Mężczyzna z urazem nogi został przewieziony do szpitala. Policjanci apelują o rozwagę!

W czwartek (15.10.2020r.) tuż przed północą oficer dyżurny braniewskiej Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w okolicy miejscowości Nowica (gm.Wilczęta). Ze zgłoszenia wynikało, że poszkodowana jest jedna osoba. Na wskazany odcinek trasy natychmiast skierowano funkcjonariuszy, strażaków oraz pogotowie. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że podróżujący citroenem 36-latek najprawdopodobniej zasnął za kierownicą, stracił panowanie nad pojazdem, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna z urazem nogi trafił do szpitala, jego życiu na szczęście nie zagraża niebezpieczeństwo.
Historia ta, mogła mieć niestety tragiczny finał. Policjanci apelują do wszystkich kierowców, by nigdy nie wsiadali ,,za kółko'', gdy czują się zmęczeni. Kiedy zacznie nas morzyć sen podczas jazdy – zatrzymajmy się, odpocznijmy i nabierzmy sił. Zmęczenie wpływa negatywnie na naszą koncentrację, a tym samym czas reakcji się wydłuża. Funkcjonariusze przypominają, że wszyscy uczestnicy dróg powinni dostosować swoją jazdę do zmieniających się warunków pogodowych. Opady deszczu, leżące na poboczu liście, powodują, że nawierzchnia asfaltowa staje się śliska. W połączeniu z nadmierną prędkością może to doprowadzić do stworzenia zagrożenia zarówno dla kierującego jak i dla innych uczestników dróg.

(js/kh)

Powrót na górę strony