Kierował pomimo zakazów sądowych i cofniętych uprawnień - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował pomimo zakazów sądowych i cofniętych uprawnień

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy zatrzymali do kontroli drogowej 26 – letniego mieszkańca gminy Kozłowo, który kierował pomimo dwukrotnie orzeczonego przez Sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz cofnięcia uprawnień do kierowania. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (15.10.2020r.) około godz. 10:00 na terenie miasta policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Opel Astra. Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że 26 – letni mieszkaniec gminy Kozłowo wsiadł za kierownicę pomimo dwóch prawomocnych wyroków sądu dotyczących zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania. Niebawem mężczyzna odpowie przed sądem za popełnione przestępstwa. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy!

Kierowanie pojazdem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień jest przestępstwem z art. 180a  kodeksu karnego, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast kierowanie samochodem wbrew wydanemu przez sąd zakazowi to przestępstwo z art. 244 kodeksu karnego zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

(ap/kh)

Powrót na górę strony