Kolejni poszukiwani w „rękach” policjantów - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni poszukiwani w „rękach” policjantów

Funkcjonariusze w ramach codziennych obowiązków służbowych kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu. W czwartek (15.10.2020r.) policjanci zatrzymali trzech poszukiwanych, którzy chcąc uniknąć odpowiedzialności za swoje postępowanie ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Policjanci informują, że każdy, kto pomaga w uniknięciu odpowiedzialności karnej, a w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

W czwartek (15.10.2020r.) kwadrans przed godziną 17:00 w miejscowości Olszyny w gminie Szczytno, policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali 26-latka, który poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Szczytnie. Zgodnie z decyzją wymiaru sprawiedliwości mężczyznę należało zatrzymać i doprowadzić do najbliższego Zakładu Karnego, celem odbycia kary 75 dni pozbawienia wolności. Szczycieńscy funkcjonariusze ustalili również, że sąd postanowił uwolnić mężczyznę od kary aresztu, pod warunkiem, że uiści on ciążącą na nim grzywnę. 26-latek w obecności policjantów dokonał wszelkich formalności, dzięki którym uniknął pobytu za kratami.
Tego samego dnia w czwartek (15.10.2020r.) tuż przed godziną 22:00 w miejscowości Wielbark, policjanci z referatu ruchu drogowego, w trakcie kontroli zatrzymali 38-latka, który poszukiwany był przez miejscowy sąd. Mężczyzna miał do odbycia zastępczą karę pozbawienia wolności za popełnione wykroczenia dotyczące kradzieży sklepowej. Również w tym przypadku, 38-latkowi udało się uniknąć „odsiadki”, gdyż dokonał wszelkich ciążących na nim formalności.
Ostatni z zatrzymanych poszukiwanych nie miał tyle szczęścia, co jego poprzednicy. 26-latek został wylegitymowany w piątek (16.10.2020r.) około godz. 02:00 na ulicy Piłsudskiego w Szczytnie. Mężczyzna poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Szczytnie, który wydał nakaz jego zatrzymania i doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego. 26-latek miał na swoim „koncie” liczne wykroczenia, z art. 119 Kodeksu wykroczeń, czyli kradzieże sklepowe. Zgodnie z decyzją wymiaru sprawiedliwości został on doprowadzony do wskazanego zakładu penitencjarnego.

(ic/kh)

Powrót na górę strony