Codzienne zmagania policjantów z bezmyślnymi kierowcami - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Codzienne zmagania policjantów z bezmyślnymi kierowcami

Policjanci poświęcają każdego dnia wiele pracy, aby eliminować z ruchu drogowego bezmyślnych kierowców. Piłeś – nie wsiadaj za kółko! Zadbaj o bezpieczeństwo własne i innych.

Działdowo

W czwartek (15.10.2020r.) patrol ruchu drogowego pełniąc służbę na terenie Działdowa, przy ulicy Lidzbarskiej zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego marki Audi z powodu przekroczenia prędkości. Za kierownicą pojazdu siedział mieszkaniec gminy Działdowo. Policjanci zbadali stan trzeźwości mężczyzny. 40-latek miał blisko promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy Audi dokument prawa jazdy i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Mężczyzna wkrótce za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara finansowa, pozbawienia wolności do lat 2 i zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Pisz
W czwartek (15.10.2020r.) po godz. 8.00 policjanci z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie, na terenie miasta zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Citroen. Kierował nim 23-letni mieszkaniec Rucianego – Nidy. Funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości. 23-latek był trzeźwy. Było jednak podejrzenie, że znajduje się pod wpływem środków odurzających. Badanie testerem wykazało, że kierujący prowadził pojazd będąc pod działaniem amfetaminy. W tej sytuacji pobrana mu została krew do dalszych badań. W trakcie wykonywania kolejnych czynności policjanci ustalili, że mieszkaniec Rucianego – Nidy jest poszukiwany przez organy ścigania celem odbycia kary 1 roku i 2 miesięcy pozbawienia wolności za popełnienie przestępstwa kradzieży z włamaniem oraz znęcania się nad rodziną. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do zakładu karnego.

Pod wpływem alkoholu jechał 50-letni kierowca pojazdu marki Audi zatrzymany przez policjantów drogówki tego samego dnia (15.10.2020r.) po godz. 15.00 na terenie gminy Ruciane – Nida. Mieszkaniec jednej z pobliskich miejscowości miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Do tego jechał bez uprawnień, które zostały mu cofnięte kilka lat wcześniej za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Takie zachowanie jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2.

Szczytno

O tym, że jazda rowerem pod wpływem alkoholu jest zakazana, zapomniało dwóch mężczyzn. Do zatrzymania pierwszego z nich doszło w czwartek (15.10.2020r.) około godz. 17:30 na ulicy Kościuszki w Pasymiu. 29-letni mężczyzna kierował rowerem mając w organizmie blisko promil alkoholu. Kolejny nietrzeźwy rowerzysta został wyeliminowany z ruchu drogowego około godz. 20:20 na ul. Grunwaldzkiej w miejscowości Wielbark. 49-latek w trakcie kontroli „wydmuchał” blisko 2 promile.

Jeżeli mamy podejrzenie, że pojazd prowadzi pijany kierowca, powinniśmy jak najszybciej powiadomić policję i podać numer rejestracyjny pojazdu oraz powiedzieć w jakim kierunku jedzie. Dobrze jest jechać za kierowcą lub próbować przeszkodzić mu w dalszej jeździe, jednak pamiętajmy o naszym bezpieczeństwie. Najważniejsze, żeby informację przekazać Policji, która przyjedzie na miejsce i podejmie odpowiednie działania.

(jn/asz/kh)

Powrót na górę strony