Areszt dla podejrzanego o rozbój - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla podejrzanego o rozbój

Policjanci z Nidzicy wyjaśniali okoliczności rozboju i zatrzymali podejrzanego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że na jednej z nidzickich ulic 43- latek przewrócił pokrzywdzoną i zabrał jej torebkę. Sąd zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Nidzicy wyjaśnili okoliczności rozboju, do którego doszło w minioną sobotę (10.10.2020 r.) na terenie miasta. Z ustaleń śledczych wynika, że 43 - letni mężczyzna przewrócił na chodnik 55-letnią kobietę, wyrwał jej torebkę, po czym uciekł w nieznanym kierunku. Wartość utraconej torebki wraz z zawartością, nidziczanka oszacowała na kwotę 1500 zł. Po złożeniu zawiadomienia przez pokrzywdzoną, sprawą natychmiast zajęli się nidziccy funkcjonariusze, którzy zatrzymali sprawcę przestępstwa oraz odzyskali część skradzionych rzeczy.

Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju. Na wniosek Policji i Prokuratury wobec 43-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(ap/rj)

Powrót na górę strony