Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

23-latek pędził w obszarze zabudowanym 101 km/h. Musiał pożegnać się ze swoimi uprawnieniami

Zatrzymane prawo jazdy, mandat i punkty karne – to efekt przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym przez kierującego samochodem osobowym marki Audi. Funkcjonariusze drogówki w miejscowości Wielbark, zatrzymali do kontroli drogowej 23-latka, który na obowiązującej „pięćdziesiątce”, jechał z prędkością 101 km/h. Teraz młodego kierowcę czeka 3-miesięczna przerwa w kierowaniu.

W środę (14.10.2020r.) 23-letni kierowca audi w miejscowości Wielbark pędził w obszarze zabudowanym na obowiązującej „pięćdziesiątce” z prędkością 101 km/h. Funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali pojazd do kontroli. W związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o 51 km/h. Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Młody kierowca musiał czasowo pożegnać się ze swoim dokumentem uprawniającym go do jazdy. Dodatkowo, za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem, a jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych.
Nadmierna prędkość jest cały czas jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, w tym tych najtragiczniejszych w skutkach - wypadków śmiertelnych. Wielu kierowców lekceważy obowiązujące przepisy, stwarzając przy tym realne zagrożenie dla innych, jadących prawidłowo uczestników ruchu drogowego. Dlatego funkcjonariusze ostrzegają – „Prędkość – Zero Tolerancji!”.

(ic/kh)

Powrót na górę strony