Zatrzymany za kradzież łodzi znacznej wartości - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za kradzież łodzi znacznej wartości

Do 10-lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez mikołajskich policjantów, który podejrzany jest o kradzież dwóch łodzi motorowych. Prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, zakazu opuszczania kraju i poręczenia majątkowego.

W piątek (02.10.2020) mikołajscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież łodzi motorowych. Do przestępstwa miało dojść w okresie od 20 do 22 września w Starych Sadach. Tam z jeziora Tałty skradziono łódź motorową marki Malibu o wartości 750 000 złotych oraz łódź marki Yamaha o wartości 150 000 złotych. W tym samym czasie do podobnej kradzieży kolejnej łodzi miało dojść na tym samym jeziorze, jednak już na terenie powiatu giżyckiego.

W wyniku uzyskanych w trakcie śledztwa informacji policjanci przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze na terenie powiatu giżyckiego, w których znaleźli skradzioną łódź Malibu. Jeszcze tego samego dnia właściciel posesji trafił do policyjnego aresztu. Kolejnego dnia w dwóch innych miejscach na terenie powiatu mrągowskiego policjanci odnaleźli łódź Yamaha oraz łódź Cobalt, którą skradziono w pobliżu miejscowości Skorupki. Odzyskane łodzie wróciły do prawowitych właścicieli.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży przedmiotów o znacznej wartości. Za to przestępstwo może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. W niedzielę (04.10.20r.)  prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze tj. dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe. Policjanci wraz z  prokuraturą dążą do ustalenia i zatrzymania kolejnych osób, które mogły mieć związek z tym przestępstwem.

(dk/tm)

Powrót na górę strony