Spowodował wypadek i stracił prawo jazdy - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spowodował wypadek i stracił prawo jazdy

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez 51-latka kierującego Renault skutkowało trafieniem do szpitala 3 osób podróżujących Skodą i zatrzymaniem prawa jazdy dla sprawcy wypadku. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia drogowego koło miejscowości Rogóż oraz apelują o ostrożną jazdę.

Nidziccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło we wtorek (06.10.2020r.) około godz. 15:00 koło miejscowości Rogóż. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Renault Clio, 51-letni mieszkaniec gm. Szczytno, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu przemieszczającej się drogą W538 w kierunku Nidzicy 24-letniej kierującej samochodem marki Skoda Octavia, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Trzy osoby podróżujące skodą w wyniku doznanych obrażeń zostały przewiezione do szpitala. Kierujący byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali 51-latkowi uprawnienia do kierowania pojazdami. Zgodnie z kodeksem karnym, za spowodowanie wypadku w ruchu drogowym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o rozwagę, koncentrację za kierownicą i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo zależy od wszystkich użytkowników drogi, a nieostrożność, niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze, brawura i alkohol to najczęstsze przyczyny wielu tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

 • Na zdjęciu widać uszkodzony pojazd w kolorze czarnym, w tle stoi czerwony pojazd również uszkodzony podczas zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego koło m. Rogóż
 • Na zdjęciu widać uszkodzony pojazd w kolorze czerwonym podczas zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego koło m. Rogóż
 • Na zdjęciu widać uszkodzony pojazd w kolorze czarnym podczas zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego koło m. Rogóż
 • Na zdjęciu widać uszkodzony pojazd w kolorze czerwonym podczas zdarzenia drogowego, w tle widać radiowóz straży pożarnej
  Miejsce zdarzenia drogowego koło m. Rogóż

(ap/kh)

Powrót na górę strony