Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowali na tzw. "podwójnym gazie". Zostali zatrzymani

Odpowiedzialność i bezwzględna trzeźwość kierowcy, jazda zgodna z przepisami i dostosowana do sytuacji panującej na trasie – te warunki konieczne, by podróż mogła przebiec bezpiecznie. Nadal wielu kierowców, ma za nic powyższe zasady. To wobec nich najczęściej interweniują policjanci, dążąc do tego, by skutecznie ich wyeliminować z naszych dróg

Działdowo

W poniedziałek (28.09.2020r.) policjanci z Lidzbarka pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 541 i 544 w Lidzbarku. Na miejscu mundurowi zastali dwa uszkodzone pojazdy, marki Mercedes Benz i marki Seat Cordoba oraz osoby podróżujące tymi autami. Według policyjnych ustaleń, kierujący Mercedesem mieszkaniec Warszawy nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem Seat Cordoba w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości kierujących autami okazało się, że kierowca Seata spożywał wcześniej alkohol. To 42-letni mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego.
W związku z powyższym kierującemu zatrzymano dokument prawa jazdy. Kierowca Mercedesa był trzeźwy. Czynności w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Lidzbarku.

Iława
W poniedziałek (28.09.2020r.) już kilka minut po godzinie 6:00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego hondą. Funkcjonariusze wylegitymowali go oraz sprawdzili stan trzeźwości. Okazało się, że 60–latek jechał samochodem mając 0,3 promila alkoholu w organizmie. Natomiast kilka minut po godzinie 7:00 podczas kontroli kierującego skodą okazało się, że 64–latek jechał skodą mając promil alkoholu w organizmie. W gminie Iława zatrzymali policjanci 45–latkę, która jechała subaru. Podczas czynności okazało się, że mieszkanka Iławy kierowała samochodem mając 0,8 promila alkoholu w organizmie. Kolejnego nietrzeźwego kierującego policjanci zatrzymali w Suszu.
67–latek kierował oplem mając 1,3 promila alkoholu w organizmie. Cała czwórka straciła prawo jazdy.

Przypominamy!
Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet 2 lat pozbawienia wolności. Do tego sąd orzeka środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten jest orzekany to 3 lata. Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się też liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nie trzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

 

(jn/jk/kh)

 

Powrót na górę strony