Posiadał znaczną ilość narkotyków. Został aresztowany - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadał znaczną ilość narkotyków. Został aresztowany

Sąd Rejonowy w Iławie na wniosek prokuratora oraz policjantów zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące 36-latka. Mężczyzna posiadał znaczną ilość narkotyków, kiedy to zatrzymali go policjanci. Teraz podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (24.09.2020r.) Iławscy policjanci w trakcie czynności służbowych ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu może posiadać narkotyki. Funkcjonariusze pojechali do miejsca zamieszkania 36–latka, gdzie potwierdzili uzyskane informacje. Okazało się, że mieszkaniec powiatu w swoim domu miał schowany prawie kilogram białego proszku, który po badaniu narkotestem okazał się amfetaminą oraz MDMA i krzew marihuany. Policjanci zatrzymali mężczyznę i przedstawili mu zarzut,  do którego się przyznał. Na podstawie zgromadzonych materiałów, sąd zastosował wobec 36-latka tymczasowy areszt. Mieszkaniec powiatu iławskiego najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznej ilości narkotyków mężczyźnie  grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(jk/kh)

Powrót na górę strony