Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Był zdenerwowany po kłótni z dziewczyną. Zniszczył drzwi o wartości 1500 złotych

Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zniszczenie mienia. Z ustaleń policjantów wynika, że 25-latek wybił szybę oraz wygiął ramę drzwi wejściowych do budynku. Zgodnie z kodeksem karnym za zniszczenie cudzego mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności

W sobotę (26.09.2020r.) policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego otrzymali zgłoszenie dotyczące uszkodzenia mienia. Z informacji wynikało, że ktoś kopie i wali rękoma po drzwiach wejściowych do budynków. Kiedy policjanci dojechali na miejsce, zauważyli osobęę, która zaczęła uciekać na ich widok. Mężczyzna został zatrzymany, był agresywny i pobudzony. Świadkowie potwierdzili, że to właśnie on szedł ulicą i niszczył drzwi uderzając w nie i kopiąc. Po wylegitymowaniu okazało się, że to 25-letni mieszkaniec Giżycka. Został zatrzymany pod zarzutem popełnienia przestępstwa i doprowadzony do komendy w Giżycku. Śledczy przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonego, który wycenił szkodę na kwotę 1500 złotych.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili 25-latkowi zarzuty zniszczenia cudzego mienia. Mężczyzna przyznał się do czynu tłumacząc, że wypił sporą ilość alkoholu. Prawdopodobnie powodem agresywnego zachowania i zniszczenia mienia  była kłótnia z dziewczyną. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. O wysokości kary dla 25-latka zadecyduje sąd. 

 

(ich/kh)

 

 

Powrót na górę strony