Odszedł na wieczną służbę. Cześć Twojej pamięci... - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odszedł na wieczną służbę. Cześć Twojej pamięci...

Z głębokim żalem przyjęliśmy informację o tym, że odszedł od nas nagle nasz kolega - mł. insp. Marcin Radtke Komendant Powiatowy Policji w Iławie. Kierownictwo warmińsko-mazurskiej Policji, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Olsztynie, koledzy i koleżanki funkcjonariusza łączą się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną. Podczas uroczystej ceremonii pogrzebowej pożegnała go rodzina, przyjaciele, współpracownicy, a także policjanci na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji nadinsp. Tomaszem Klimkiem. Mł. insp. Marcin Radtke został pośmiertnie odznaczony Złotą Odznaką "Zasłużony Policjant".

Mł. insp Marcin Radtke

Policjantem był przez 19 lat. Służbę rozpoczął w 2001 roku. 05.09.2020 r. mł. insp. Marcin Radtke objął obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Iławie. Wcześniej był naczelnikiem Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, a zanim tam trafił pracował w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, a następnie w Sekcji ds. Europolu Wydziału Koordynacji Międzynarodowej Wymiany Informacji Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji.

W niedzielę (27.09.2020) przebywając w domu, nagle zasłabł. Zmarł mimo podjętej akcji reanimacyjnej.

W środę (30.09.2020) w ceremonii pożegnania mł. insp. Marcina Radtke oprócz rodziny, najbliższych i przyjaciół wzięli udział także koleżanki i koledzy, z którymi pełnił służbę, a także przedstawiciele służb i straży współpracujących w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa w powiecie iławskim. Policjantów i pracowników Policji reprezentował Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Tomasz Klimek, wraz ze swoimi zastępcami. Nie zabrakło także przedstawicieli policyjnych delegacji z innych województw oraz reprezentantów służb mundurowych.
Uroczystości odbyły się zgodnie z policyjnym ceremoniałem pogrzebowym przy udziale kompanii honorowej oraz Orkiestry Reprezentacyjnej Policji z Warszawy. Rozpoczęła je Msza Święta w Kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Iławie. Następnie kondukt  żałobny udał się na cmentarz komunalny przy ul. Piaskowej, gdzie złożono urnę z prochami śp. mł. insp. Marcina Radtke. Przy grobie została oddana salwa honorowa.

Oddając cześć i szacunek oraz wspominając kolegę, głos zabrał Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Tomasz Klimek. Szef warmińsko-mazurskich policjantów wręczył rodzinie nadaną pośmiertnie Złotą Odznakę "Zasłużony Policjant" w uznaniu zasług i osiągnięć służbowych, którymi znacznie przyczynił się do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego.

 

  • Policjanci stojący w szeregu z wieńcami pogrzebowymi
    Policjanci z wieńcami
  • Kompania Reprezentacyjna KWP w Olsztynie podczas złożenia prochów w grobie
    Kompania Reprezentacyjna KWP w Olsztynie podczas złożenia prochów w grobie
  • Urna z prochami mł. insp. Marcina Radtke w Kościele
    Urna z prochami mł. insp. Marcina Radtke w Kościele

 

 

(tm)

Powrót na górę strony