Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni nietrzeźwi, nieodpowiedzialni kierowcy wyeliminowani z ruchu drogowego. Kierowco włącz myślenie za nim będzie za późno!

Każdego dnia policjanci szczycieńskiej drogówki w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, kontrolują czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów. Pomimo licznych apeli i przekazywanych informacji o konsekwencjach łamania prawa, a co za tym idzie narażania innych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, nadal w ich ręce „wpadają” kierowcy, którzy świadomie te przepisy naruszają.

We wtorek (22.09.20r.) od wczesnych godzin porannych policjanci z referatu ruchu drogowego szczycieńskiej komendy, czuwali nad bezpieczeństwem kierujących pojazdami, jak również bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego, kontrolując czy poruszają się oni zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Parę minut przed godziną 09:00 w miejscowości Pasym ich uwagę zwrócił kierowca pojazdu marki VW Crafter. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać mężczyznę do kontroli drogowej. Okazało się, że za kierownicą siedział 35-letni mieszkaniec Olsztyna. Policjanci poddali mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Po raz kolejny ich przypuszczenia potwierdziły się. 35-latek miał w organizmie blisko promil.

Mundurowi poinformowali olsztynianina, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które niebawem odpowie on przed sądem. Po wykonanych czynnościach pojazd przekazano osobie wskazanej przez jego właściciela.

Tego samego dnia policjanci szczycieńskiej drogówki wyeliminowali z ruchu także dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Pierwszy z nich o godz. 15:00 poruszał się ulicą Szczycieńską w Dźwierzutach. 63-latek miał w organizmie ponad promil alkoholu. Natomiast zatrzymany do kontroli o godzinie 15:30 w miejscowości Linowo, 59-letni rowerzysta „wydmuchał” blisko 2 promile.

Na nieodpowiedzialnych niechronionych uczestników ruchu drogowego szczycieńscy policjanci nałożyli mandaty karne, a następnie wraz z ich pojazdami przekazali ich pod opiekę rodziny.

 

(ic/kh)

Powrót na górę strony