Region: Zakończenie akcji „Bezpieczne Ferie” - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Region: Zakończenie akcji „Bezpieczne Ferie”

Uczniowie warmińsko-mazurskich szkół zakończyli ferie zimowe. W związku z tym policjanci podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach Warmii i Mazur w tym okresie. Funkcjonariusze przez ostatnie 2 tygodnie pracowali na miejscu 42 wypadków i prawie 500 kolizji. Niestety w najpoważniejszych wypadkach zginęło 5 osób.

Od 26 stycznia do 8 lutego trwały w naszym województwie ferie zimowe. W radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych z miernikami prędkości, policjanci kontrolowali to, co działo się na drogach. Szczególną uwagę funkcjonariusze zwracali na przekroczenia prędkości, wykonywanie niebezpiecznych manewrów. Sprawdzali również sposób przewożenia dzieci, egzekwowali obowiązek używania pasów bezpieczeństwa oraz kontrolowali stan techniczny autobusów.

Przez dwa tygodnie ferii policjanci pracowali na miejscu 42 wypadków  drogowych(34-2014r.), w wyniku których 5 osób zginęło(2-2014r,), a 49 zostało rannych(40-2014r). Doszło do 2 wypadków, w których ucierpiało 4 dzieci.

26 stycznia o godzinie 9.00 na drodze wojewódzkiej W 512 między miejscowościami Tolko- Spytajny kierująca samochodem osobowym Audi 80 w celu uniknięcia zderzenia z jadącym z przeciwka  samochodem osobowym , zjechała na prawą krawędź jezdni i znajdujący się tam śnieg, straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia troje pasażerów, w tym dwoje dzieci w wieku 14 i 8 lat trafiło do szpitala.

29 stycznia około godziny 9.30 na drodze gminnej: Ostróda-Ornowo kierujący pojazdem marki VW na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Złamania ręki doznała dorosła pasażerka oraz ogólnych potłuczeń jej dwoje dzieci. Wszystkie osoby zostały przewiezione do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Funkcjonariusze drogówki wyjeżdżali do prawie 500 kolizji, a także wyeliminowali z ruchu 73  nietrzeźwych kierowców(96-2014r).

Ponadto w czasie ferii policjanci zwracali szczególną uwagę na niebezpieczne miejsca, w których odbywało się „zimowe szaleństwo”, m. in. przy akwenach wodnych czy okolicach dróg. Nadzorem objęte zostały także autokary, którymi podróżowały nasze pociechy.

Funkcjonariusze z całego województwa jeszcze przed feriami odwiedzali szkoły i przedszkola. Podczas tych spotkań omawiano kwestie bezpiecznego wypoczynku dzieci. Policjanci uświadamiali najmłodszych z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas zabawy na śniegu, przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz numerach alarmowych.

Powrót na górę strony