Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali 37-latkę, która uprawiała konopie i miała marihuanę

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi kobiecie, która uprawiała konopie i posiadała środki odurzające. 37-latka w ustronnym miejscu niedaleko Ełku uprawiała 21 krzaków niedozwolonych roślin o różnej wysokości. Policjanci zabezpieczyli także marihuanę w jej mieszkaniu.

Ełccy kryminalni prowadząc działania wymierzone w przestępczość narkotykową ustalili, że 37-letnia kobieta może zajmować się nielegalnym procederem związanym z uprawą roślin konopi. Wykonując czynności w tej sprawie policjanci zabezpieczyli 21 krzaków konopi o różnej wielkości.  37-latka uprawiała niedozwolone rośliny w ustronnym miejscu w okolicy Ełku. Policjanci w jej rodzinnym domu zabezpieczyli także słoik z marihuaną, uzyskaną z roślin. Wszystkie substancje zostały zabezpieczone do dalszych analiz.

Kobieta została zatrzymana. Twierdziła, że uprawia konopie na własne potrzeby. W świetle obowiązujących przepisów dotyczących przeciwdziałaniu narkomanii, za uprawę oraz zbiór roślin konopi innych niż włókniste oraz za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci wyjaśniają teraz szczegóły tej sprawy.

(akdn/tm)

  • Roślina konopi indyjskiej
    Roślina konopi indyjskiej
Powrót na górę strony