Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Małżeństwo brało kredyty na najbliższych. Usłyszeli zarzuty

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie wspólnie z prokuraturą zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko mieszkańcom Iławy. 32-latek z żoną zaciągali kredyty, wprowadzając w błąd bank co do zamiaru spłaty zobowiązania, jak i danych osoby zawierającej pożyczkę. Kodeks karny za samo oszustwo przewiduje karę nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie wspólnie z prokuraturą prowadzili dochodzenie przeciwko mieszkańcom Iławy. Funkcjonariusze zostali poinformowani przez pokrzywdzonych o zawarciu umowy pożyczki gotówkowej na nich, przez nieznaną osobę. Oświadczyli, że na pewno nie brali pożyczki i nie wiedzą skąd bank miał ich dane osobowe. W trakcie prowadzonego postępowania funkcjonariusze ustalili, że sprawcy przez Internet podając dane pokrzywdzonych, jak również podrabiając ich podpisy na umowie pożyczki gotówkowej, zawierali umowy z bankami i brali kolejne kredyty. Straty, jakie poniosły banki to łącznie ponad 120 tys. zł.

Policjanci podczas prowadzonego postępowania ustalili, że sprawcami są 32–latek i jego żona. Mieszkańcy Iławy wykorzystując dane najbliższych, jak również podrabiając podpisy, wprowadzali w błąd banki co do personaliów osoby faktycznie zawierającej umowę oraz co do zamiaru spłaty zobowiązania.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 53 zarzutów 32–latkowi oraz jednego zarzutu dotyczącego podrobienia podpisu jego żonie.

Kodeks karny za samo oszustwo przewiduje karę nawet 8 lat pozbawienia wolności.

(jk/tm)

Powrót na górę strony