Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradł rynny z dachu kościoła – został zatrzymany na gorącym uczynku

38-letni ełczanin pod osłoną nocy wszedł na rusztowanie remontowanego kościoła i zaczął wycinać miedziane rynny, żeby je ukraść. Stróżów prawa o podejrzeniu, że może dochodzić do popełnienia przestępstwa poinformował policjant po służbie. Interweniujący policjanci zatrzymali 38-latka na gorącym uczynku. Usłyszał już zarzut usiłowania kradzieży i zniszczenia mienia.

We wtorkową noc (08.09.2020) policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 38-latka, który kradł rynny z dachu remontowanego kościoła. Zatrzymanie było możliwe dzięki policjantowi po służbie, który poinformował tym, że może w tym miejscu dochodzić do popełnienia przestępstwa. Interweniujący policjanci zastali mężczyznę na rusztowaniu i zatrzymali go. W chwili zatrzymania miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Z ustaleń wynika, że ełczanin wykorzystał trwający remont kościoła i po rusztowaniach dostał się do miedzianych rynien, które chciał ukraść. W tym celu zaczął je wycinać - miał ze sobą piłę do metalu i obcęgi. Straty na obecną chwilę zostały oszacowane na nie mniej niż 3000 złotych.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut usiłowania kradzieży i zniszczenia mienia. Działał w warunkach recydywy, więc grozi mu kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

(akdn/tm)

Powrót na górę strony