Areszt wobec 22-latka podejrzanego o rozbój - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt wobec 22-latka podejrzanego o rozbój

Zarzut rozboju usłyszał mieszkaniec Braniewa, który używając przemocy, zabrał pokrzywdzonemu portfel z pieniędzmi oraz telefon o wartości 2 000 zł. Teraz 22-latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (22.08.2020) dyżurny braniewskiej Komendy Policji otrzymał zgłoszenie, że 37-letni mężczyzna na skrzyżowaniu ulic PCK z Grzybową został pobity i okradziony. Mężczyzna zrelacjonował funkcjonariuszom, że idąc do domu został zaczepiony przez nieznanego mu mężczyznę, który po chwili zaczął uderzać go i kopać po ciele. Kiedy pokrzywdzony się ocknął, zorientował się, że nie ma portfela z pieniędzmi oraz telefonu komórkowego o wartości 2000 zł.

Tej samej nocy ten sam sprawca, niespełna pół godziny później, na ul. Fromborskiej w Braniewie bez powodu uderzył nieznanego mu mężczyznę, który doznał złamania nosa. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli ślady. W poniedziałek policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanego, który trafił do policyjnej celi. Kryminalni po zgromadzeniu materiału dowodowego wystąpili wspólnie z prokuratorem z wnioskiem o areszt wobec 22-latka.

W środę zapadła decyzja, że najbliższe 3 miesiące podejrzany spędzi za kratami. Za przestępstwo rozboju kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

(ds/tm)

Powrót na górę strony