Osobówka spłonęła, ciężarówka uderzyła w budynek - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Osobówka spłonęła, ciężarówka uderzyła w budynek

Minione dwie kolejne noce w powiecie szczycieńskim minęły pod znakiem groźnych zdarzeń drogowy. W jednym po uderzeniu w drzewo spłonęła osobówka, którą podróżowały dwie osoby, a w drugim ciężarówką przewożąca duży ładunek, w trakcie jazdy przewróciła się na bok i uderzyła w stojący przy drodze budynek. Na szczęście nikt nie zginął. Uczestnicy tych zdarzeń trafili pod opiekę lekarzy, a policjanci wyjaśniają ich okoliczności.

W nocy z poniedziałku na wtorek (17/18.08.2020) na DK 53, na trasie między miejscowościami  Rozogi - Występ, kilka minut po godz. 1:00 w nocy poruszał się pojazd osobowy marki Hyundai Tucson, kierowany przez 69-letniego mieszkańca Ostrołęki. Podróżowała z nim jego 40-letnia znajoma. Mężczyzna na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu, gdzie pojazd uderzył w drzewo. Pojazd stanął w płomieniach. Na szczęście mężczyzna zdołał sam opuścić pojazd i chciał podjąć próbę ugaszenia płomieni, jednak nie mógł znaleźć gaśnicy. Na to zdarzenie drogowe najechała 25-letnia kobieta i 29-letni mężczyzna, którzy natychmiast przystąpili do udzielenia pomocy i wezwali na miejsce służby ratunkowe. Z uwagi płomienie, które pojawiły się w rozbitym aucie, mieszkaniec gminy Szczytno przystąpił do wydostania z niego kobiety, która nie mogła wyjść o własnych siłach. Uczestnicy tego zdarzenia zostali zabrani do szpitala w celu udzielenia im dalszej pomocy, z uwagi na powstałe obrażenia. Kierujący tym pojazdem był trzeźwy i jak oświadczył nie wie jak mogło dojść do tego wypadku. Szczegóły będą ustalane w dalszym postępowaniu prowadzonym przez szczycieńskich policjantów.

 

 • Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie szczycieńskim. Spalony samochód
  Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie szczycieńskim. Spalony samochód

 

Z kolei w nocy z wtorku na środę o godz. 3:25 do szczycieńskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Janowo, z udziałem pojazdu ciężarowego marki DAF. Policjanci na miejscu ustalili, że pojazd ten poruszał się w kolumnie 5 takich pojazdów, przewożących betonowe przęsła służące do budowy mostów. Pojazdy poruszały się w kierunku Szczytna. Na łuku drogi w miejscowości Janowo z nieustalonych przyczyn pojazd wywrócił się na prawy bok i uderzył w stojący nieopodal budynek gospodarczy, w którym nikt nie przebywał. Kierującym okazał się 31-letni mieszkaniec Mławy, który był trzeźwy. Po wydostaniu go ze zmiażdżonej kabiny pojazdu został przetransportowany do szpitala. Droga została zablokowana, policjanci kierują na objazdy. Na miejsce pracują policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej ustalający przyczyny tego zdarzenia. W to miejsce skierowany został również sprzęt specjalistyczny, który usunie pojazd.

 

 • Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie szczycieńskim
  Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie szczycieńskim
 • Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie szczycieńskim. Ciężarówka leżąca na jezdni obok budynku
  Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie szczycieńskim
 • Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie szczycieńskim. Służby ratunkowe na miejscu zdarzenia
  Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie szczycieńskim

 

(jm/tm)

Powrót na górę strony