Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał poszukiwanego 55-latka

Policjant z Dobrego Miasta w czasie wolnym od służby zatrzymał mężczyznę, poszukiwanego do obycia kary 15 miesięcy pozbawienia wolności. 55-latek ukrywając się przed wymiarem sprawiedliwości chciał uniknąć odpowiedzialności za popełnione kradzieże. Postawa funkcjonariusza pokazała, że policjantem jest się nie tylko na służbie, ale również poza nią.

W ubiegłą niedzielę (16.08.2020) funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście będąc na urlopie na jednej z ulic w Dobrym Mieście zauważył mężczyznę, którego wizerunek pamiętał z policyjnych komunikatów. Policjant przez chwilę obserwował mężczyznę, a kiedy upewnił się, że jest on osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości, zatrzymał go i powiadomił oficera dyżurnego. Po chwili na miejsce przyjechał policyjny patrol, któremu poszukiwany mężczyzna został przekazany.

Sprawdzenie w policyjnych systemach potwierdziło, że 55-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie do odbycia kary 15 miesięcy pozbawienia wolności za dokonane w przeszłości kradzieże.

Funkcjonariusz z Dobrego Miasta udowodnił, że policjantem jest się całą dobę, dzięki jego czujności 55-latek trafił już do aresztu śledczego.

(aj)

Powrót na górę strony