Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nastolatek trafił do szpitala, 26-latek odpowie za udzielenie mu narkotyków

Kara do 8 lat pozbawienia wolności może grozić 26-latkowi, który oprócz tego, że posiadał narkotyki, to również udzielił ich osobie małoletniej. W wyniku zażycia substancji nastolatek trafił do szpitala.

W miniony piątek (31.07.2020) kilka minut po godz. 02:00 do oficera dyżurnego zadzwonił młody chłopak, informując, że potrzebuje pomocy. Na miejscu policjanci zastali chłopaka i jego siostrę. 17-latek tłumaczył, że wieczór spędzał w towarzystwie partnera swojej siostry, grali na komputerze. Nastolatek widział, jak mężczyzna zażywa narkotyki. W pewnym momencie 26-latek zaproponował porcję 17-latkowi. Pod naciskiem mężczyzny chłopak uległ i zażył środki odurzające. Po pewnym czasie bardzo źle się poczuł. Poprosił 26-latka o pomoc i wezwanie pogotowia. Ten jednak odmówił i wyszedł z mieszkania. Nastolatek sam powiadomił służby. Został przewieziony do szpitala w Giżycku. Na szczęście w porę została mu udzielona pomoc.

Policjanci ustalili dane i dotarli do 26-latka. Usłyszał zarzuty i wkrótce przed sądem odpowie za posiadanie i udzielanie narkotyków.

Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Za posiadanie oraz udzielanie zabronionych substancji ustawa przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

(ich/tm)

Powrót na górę strony