Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zdecydowana reakcja dzielnicowej zapobiegła tragedii na placu zabaw

O dużym szczęściu może mówić mieszkanka Nidzicy, której 17 - miesięczna córeczka zakrztusiła się cukierkiem. Posiadanie umiejętności i zdecydowane działanie dzielnicowej z Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy sprawiło, że życiu i zdrowiu dziecka nic nie grozi.

Wczoraj (30.07.2020 r.) około godz. 18:00 dzielnicowa rejonu I miasta Nidzica st. sierż. Marta Szczepkowska i funkcjonariusz Straży Miejskiej Andrzej Szczepkowski podczas wspólnego patrolu parku nad jeziorkiem miejskim usłyszeli wołanie o pomoc dobiegające z terenu placu zabaw. Mundurowi błyskawicznie ruszyli kierunku, z którego dochodził głos. Jak się okazało, 17 - miesięczna dziewczynka zakrztusiła się cukierkiem. Wiedza, opanowanie i umiejętne udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej sprawiły, że drogi oddechowe dziewczynki ponownie były drożne. Po chwili na miejsce przybył ratownik WOPR – który nieopodal pilnował bezpieczeństwa na kąpielisku miejskim - oraz Zespół Ratownictwa Medycznego, który stwierdził, że policjantka stanęła na wysokości zadania i dzięki jej profesjonalnej postawie życie dziewczynki nie jest zagrożone. Po chwili, dziecko – przestraszone, choć bezpieczne - uspokoiło się w ramionach mamy.

Nie znamy dnia ani godziny kiedy umiejętność udzielenia pomocy przedmedycznej może zaważyć o życiu i zdrowiu innego człowieka. Nawet najbardziej fachowa pomoc jest bezużyteczna, jeżeli jest spóźniona. Pamiętajmy, znajomość podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy pomoże opanować zdenerwowanie i umożliwi podjęcie właściwych czynności w sytuacji zagrożenia.

(ap/rj)

Powrót na górę strony